MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłka nożna. Zagłębie Lubin - Stomil Olsztyn 1:1

Rafał Bajko
Adrian Błąd był jednym z najbardziej aktywnych graczy Zagłębia. Kibice w Lubinie byli przekonani, że w czwartej minucie po faulu na nim powinna być podyktowana "jedenastka" dla gospodarzy Piotr Krzyżanowski
Zagłębie Lubin tylko zremisowało na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn 1:1 (0:0). Gospodarze grali przez całą drugą połowę w dziesiątkę.

Zagłębie już w 4 minucie mogło bardzo dobrze rozpocząć ten mecz. Podczas walki o piłkę doszło do kontaktu pomiędzy bramkarzem Stomilu Piotrem Skibą a Adrianem Błądem. Sędzia w pierwszej chwili podyktował "jedenastkę", ale po konsultacji z asystentem swoją decyzję zmienił.

Po tym zdarzeniu podrażnieni lubinianie ruszyli do ataków ze zdwojoną siłą, ale ich strzały były nie były na tyle precyzyjne, aby zaskoczyć Skibę. Co prawda bliski tego było Błąd, który zdecydował się na bardzo mocne uderzenia zza pola karnego, ale futbolówka minimalnie minęła bramkę Stomilu. Niespodziewanie w końcówce pierwszej połowy doszło do zdarzenia, które dość mocno skomplikowało Zagłębiu sytuację. Na taktyczne przewinienie zdecydował się Boris Godal, za co został ukarany drugą żółtą kartką.

W tej sytuacji zawodnicy Piotra Stokowca byli zmuszeni do grania całej drugiej połowy w osłabieniu i ... paradoksalnie to im pomogło. Aleksander Kwiek łatwo ograł na skrzydle jednego z defensorów Stomilu i kapitalnym podaniem otworzył drogę do bramki gości Michalowi Papadopulosowi. Ten nie miał żadnych problemów z wykończeniem akcji.

Gdy wydawało się, że taki obrót sprawy podłamie Stomil, przyszła 85 minuta. Po dośrodkowaniu z boku boiska fenomanalnym uderzeniem z woleja popisał się Wołodomyr Kowal. Piłka prześlizgnęła się przez rękawice Konrada Forenca i ugrzęzła w siatce. Ostatnie minuty nie zmieniły już losów tego spotkania. Remis bardziej zadowolił gości. Nawet pomimo tego, że przez 45 minut grali z przewagą zawodnika. Po remisie w Lubinie nadal są bowiem niepokonani w I lidze i zajmują pozycję wicelidera. Z kolei gospodarze nie wygrali już na swoim boisku od trzech spotkań.

- Straciliśmy dwa punkty, w większości fragmentów bardzo dobra gra z naszej strony. Niestety znów skuteczność szwankuje, jak stwarzamy sobie okazje, to musimy je wykorzystywać. W tym elemencie jest wiele do poprawy. Kilku zawodników zagrało dziś na słabszym poziomie. Czerwona kartka nie zmieniła obrazu naszej gry, a wręcz przeciwnie - nabraliśmy wiatru w żagle. Po strzeleniu bramki podświadomie się cofnęliśmy ze względu na brak sił. Dziś dwa punkty nam uciekły, ale szybko trzeba się podnieść. To co było dobre w tym spotkaniu musimy utrzymać i pokazać w piątkowym meczu (z Chrobrym Głogów - przyp. RB). Na temat sędziowania nie będę się wypowiadał - podsumował Piotr Stokowiec, trener Zagłębia.

Zagłębie Lubin - Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
Bramki: Papadopulos 55 - Kowal 85.
Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

Zagłębie: Forenc - TosikI, GodálI,Guldan, Čotra - Woźniak, Piątek, KwiekI, K.Piątek (46 Kubicki), Błąd (84 Azikiewicz) - Papadopulos (61 Przybecki).
Stomil: Skiba - Bucholc, BerezowśkyjI, Czarnecki, Shibamura (46 WełnaI) - Maczułenko, Głowacki (63Głowacki), Szymonowicz (77 Mroczkowski), Jegliński, Darmochwał - KowalI.

I liga - pozostałe wyniki

Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów 3:2 (Jaroch 8, Cieśliński 73 k., Aleksander 80 k. - Surdykowski 28 k., Mąka 58); GKS Katowice - Wigry Suwałki 0:1 (Adamek 60); Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice 1:1 (Traore 24 k., - Mikołajczak 84 k..); GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:1 (Zganiacz 42 - Kort 73); Arka Gdynia - Termalica Nieciecza 2:4 (Jagiełło 19, Calderón 76 k. - Kupczak 27, Drozdowicz 64, 87, Paluchowski 85); Dolcan - Wisła 0:0.

1. Termalica Nieciecza 7 19 19-6
2. Stomil Olsztyn 7 13 8-5
3. Olimpia Grudziądz 7 13 10-8
4. Zagłębie Lubin 7 11 10-9
5. GKS Katowice 7 10 9-9
6. Chrobry Głogów 7 10 12-15
7. Dolcan Ząbki 7 9 6-4
8. Wisła Płock 7 9 10-9