Piłka nożna. Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)

Jakub Pęczkowicz
Znów remis w derbach Miedzi z Chrobrym
Znów remis w derbach Miedzi z Chrobrym facebook.com/ ChrobryGlogowSA
Tym razem derby na remis. W 17. kolejce I ligi piłkarze Miedzi Legnica zremisowali u siebie z Chrobrym Głogów 1:1 (0:1).

Czterdzieste piąte derby Chrobrego Głogów z Miedzią Legnica znów zakończyły się remisem. W sobotę na stadionie MKS-u przy al. Orła Białego padło tradycyjne 1:1 (0:1). Takim samym wynikiem kończył się mecz obu drużyn zarówno jesienią, jak i wiosną sezonu 2011/12, kiedy zespoły mierzyły się ostatni raz.

Bezpieczny remis prawie jak w meczu przyjaźni. Nie w tym meczu. Kibice Miedzi i Chrobrego nie sympatyzują ze sobą, co chętnie manifestowali na trybunach. Podobnie jak w derbach z Zagłębiem Lubin nie zabrakło rac w hurtowych ilościach i festiwalu epitetów pod adresem przeciwnika. Gorąco było również na murawie. Im dłużej mecz trwał, tym panowie śmielej kontaktowali się fizycznie. Atmosfera temperaturę wrzenia osiągnęła w 83 minucie, kiedy czerwoną kartkę obejrzał pomocnik Chrobrego Damian Piotrowski.

27-latek wcześniej ostrzegawczo obejrzał żółtą kartkę, ale w końcówce postanowił ocenić kilka decyzji sędziego, a ten w odpowiedzi wyciągnął czerwony kartonik. Ekipa z Głogowa kończyła mecz lekko rozdrażniona, bo to Chrobry jako pierwszy strzelił bramkę. W 28 minucie pięknego gola zdobył Łukasz Szczepaniak. Napastnik huknął z szesnastego metra tak, że piłka musnęła poprzeczkę i wpadła do bramki. - Stadiony świata - pochwalił go na pomeczowej konferencji trener Miedzi Janusz Kudyba. Głogowianie w pierwszej połowie prezentowali się lepiej od przeciwnika. - My przez pierwsze trzydzieści minut nie oddaliśmy celnego strzału w światło bramki - mówił Kudyba. Po przerwie goście zmarnieli. - Szkoda tego, bo mieliśmy stuprocentową sytuację, by podwyższyć na 2:0. Nie udało się. Nie podoba mi się natomiast to, że kolejny raz straciliśmy gola po stałym fragmencie - przyznał siedzący obok Kudyby trener Chrobrego Ireneusz Mamrot.

W 77 minucie rzut rożny wykonywał Yannick Kakoko. Piłkę głową do bramki zagrał Tomasz Midzierski.
- Szanuję ten remis i cenny punkt. Dziękuję drużynie za walkę, ale kartki, które niektórzy obejrzeli, były niepotrzebne. Wypadł mi Piotrowski, kontuzjowany jest Krzysztof Ziemniak i sytuacja kadrowa przed kolejnym spotkaniem nie jest łatwa - dopowiadał Mamrot.

Także kolejny ligowy przeciwnik Chrobrego do "łatwych" nie należy. Termalica Bruk-Bet Nieciecza jest liderem i zimę ma przetrwać właśnie na tej pozycji. Chrobry od 13 lat czeka na triumf nad Miedzią, ale kolejny remis 1:1 tych zespołów sprawia obecnie, że oddalają się ona od strefy spadkowej, gdzie jeszcze niedawno "Miedzianka" tkwiła po uszy. Za tydzień do Legnicy przyjedzie kolejny kandydat do awansu, czyli Olimpia Grudziądz.

I liga

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)

Miedź: Bledzewski - Brożyna, Midzierski, Lafrance, Woźniczka, Cierpka ( 63. Bartoszewicz), Kakoko, Garuch, Łobodziński, Feruga(70. Nowak), Szczepaniak.

Chrobry: Janicki - Michalec ( 32. Szałek), Ilków-Gołąb, Bogusławski, Samiec, DanielakI (72. Ałdaś), Hałambiec, Ulatowski (78. Szałek), Kościelniak, Szczepaniak, Piotrowski.

Pozostałe mecze17. kolejki: Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 1:2 (Fałowski 57 - Kowal 1, 42), GKS Tychy - Dolcan Ząbki 1:0 (Radzewicz 39), Arka Gdynia - GKS Katowice (odwołany), Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 0:3 ( Aleksander 39, 60, Rogalski 89), Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Zagłębie Lubin 1:1 ( Kupczak 48 - Woźniak 4), Flota Świnoujście - Pogoń Siedlce 1:1 (Nwaogu 63 - Dziubiński 23), Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów 2:0 (Gancarczyk 15, Iwanicki 88), Wisła Płock - Wigry Suwałki 1:1 ( Wlazło 78 - Mackiewicz 58).