MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłka nożna. 1/16 Pucharu Polski: Stomil - Śląsk 1:5, Zawisza - Chrobry 4:1 [RELACJA, WYNIKI]

Rafał Bajko, JG
Piotr Celeban rozpoczął strzelanie Śląska w Olsztynie. Wrocławianie bez większych problemów rozprawili się ze Stomilem Tomasz Hołod
Śląsk Wrocław wysoko pokonał w Olsztynie miejscowy Stomil 5:1 w 1/16 finału Pucharu Polski. Tak skuteczni nie byli z kolei gracze Chrobrego Głogów, którzy ulegli Zawiszy Bydgoszcz 1:4.

Trener Tadeusz Pawłowski jeszcze przed wyjazdem do Olsztyna zapowiadał: -Szansę dostaną zawodnicy, którzy do tej pory od początku sezonu grali mniej, a wśród nich nasza młodzież. Czeka nas trochę zmian, ale wiem, że zawodnicy, którzy w środę pojawią się na murawie, poradziliby sobie także w meczach najwyższej klasy rozgrywkowej. W każdym momencie mogą pojawić się również w podstawowej jedenastce w lidze. "Tedi" słowa dotrzymał, gdyż w wyjściowym składzie pojawili się m.in. Jakub Wrąbel czy Kamil Dankowski. Swoją szansę otrzymał też nieco "odkurzony" Krzysztof Danielewicz.

Pojedynek ze Śląskiem był swego rodzaju świętem dla kibiców ze stolicy Warmii i Mazur. Potwierdza to fakt, że bilety na mecz rozeszły się sporo czasu przed pierwszym gwizdkiem Pawła Pskita.

O tym, jak dobra to była decyzja niech świadczy pierwsza połowa. Tyle bramek i emocji, co przez pierwsze 45 minut, zdarza się bowiem czasami w kilku spotkaniach ekstraklasy. Zaczął Piotr Celeban, który zdobył bramkę po rzucie rożnym. Oczywiście głową. Potem było jeszcze trafienie Bilińskiego i odpowiedź gospodarzy w osobie Rafała Remisza. Nie minęły jednak trzy minuty i wrocławianie ponownie byli na dwubramkowym prowadzeniu. Kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Peter Grajciar.

W drugiej części Śląsk miał jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale udało się dopiero w 77 minucie. W zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się być Flavio Paixao. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra, gospodarzy z rzutu karnego dobił jeszcze Mateusz Machaj.

Wysoka porażka Chrobrego

Swój udział w krajowym pucharze zakończył z kolei Chrobry Głogów. Los podopiecznych Ireneusza Mamrota był znany już właściwie po 45 minutach. W drugiej połowie nieco nadziei w serca fanów pomarańczowo-czarnych wlał jeszcze Bartosz Machaj, trafiając na 3:1. Niestety, wszelkie wątpliwości rozwiał Damian Byrtek, który sfaulował w polu karnym jednego z graczy "Zetki". Za swoje przewinienie od razu otrzymał czerwoną kartkę, a dzieła zniszczenia dopełnił z karnego Kamil Drygas.

1/16 finału Pucharu Polski

Pozostałe wyniki 1/16 Pucharu Polski
Olimpia Grudziądz - Lech Poznań 0:2 (Holman 9, 86),
Wda Świecie - Korona Kielce 0:1 (Grzelak 80 k., w 66 min karnego nie wykorzystał inny piłkarz Korony Tomasz Zając),
Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3 (Świerblewski 2, Gołębiewski 26 - Kapustka 1, Zjawiński 47, 67),
Błękitni Stargard - Zagłębie Lubin 2:4 (Wiśniewski 23, 53 - Sobków 52, 90, Janus 71, 77).
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:1 (Świderski 25, Frankowski 50 - Frączczak 42),
Stal Stalowa Wola - Piast Gliwice 2:2 pd. (karne 3:0) (Łanucha 37 (k), Kachniarz 90 - Badia 15, 64),
Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 1:1 pd. (karne 2:3) (Renusz 45+1, Mikołajczak 79),
Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk 1:5 (Gębalski 38 (k) - Wiśniewski 20, 36, Makuszewski 44, Pawłowski 49, 74),
Wigry Suwałki - GKS Katowice 0:2 (Wołkowicz 3, Trochim 51),
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 3:1 (Sołowiej 55, Markowski 65, Fidziukiewicz 87 - Iwan 22),
Górnik Łęczna - Legia Warszawa 0:2 ( Saganowski 72, Prijović 82)
GKS Bełchatów - Bytovia Bytów 1:0 (Rachwał 90 k.)

W czwartek: Ruch Chorzów - Wisła Kraków (20, Polsat Sport), Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała (18).