MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pia Skrzyszowska i Michał Haratyk z medalami mistrzostw Europy!

OPRAC.: Filip Bares
epa/pap
Pia Skrzyszowska czasem 12,42 poprawiła rekord życiowy w biegu na 100 m przez płotki i zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. Z kolei kulomiot Michał Haratyk zdobył brązowy medal.

Brąz Skrzyszowskiej

Pia Skrzyszowska czasem 12,42 poprawiła rekord życiowy w biegu na 100 m przez płotki i zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. Triumfowała Francuzka Cyrena Samba-Mayela, przed Szwajcarką Ditaji Kambundji.

Samba-Mayela ustanowiła rekord mistrzostw Europy wynikiem 12,31, a Kambundji poprawiła rekord kontynentu do lat 23 na 12,40

Brąz Haratyka

Kulomiot Michał Haratyk zdobył brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. Triumfował Włoch Leonardo Fabbri, przed Chorwatem Filipem Mihaljevicem. Konrad Bukowiecki i Szymon Mazur odpadli w piątkowych eliminacjach.

Haratyk już w pierwszej serii pchnął 20,94, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. Fabbri poprawił rekord mistrzostw Europy na 22,45, a drugi Mihaljevic uzyskał 21,20.

32-letni Haratyk po raz trzeci stanął na podium ME. Sześć lat temu w Berlinie był najlepszy, a w 2016 roku w Amsterdamie wywalczył srebro.

Czykier nie dobiegł

Damian Czykier nie ukończył finałowego biegu na 110 m przez płotki. Wcześniej w półfinale odpadli Jakub Szymański i Krzysztof Kiljan. Mistrzem Europy w Rzymie został Włoch Lorenzo Ndele Simonelli, drugi był Hiszpan Enrique Llopis, a trzeci Szwajcar Jason Joseph.

Simonelli triumfował najlepszym czasem w sezonie - 13,05. Llopis poprawił rekord życiowy na 13,16, a Joseph uzyskał wynik 13,34.

Finałowy bieg ukończyło siedmiu zawodników. Wśród nich zabrakło Czykiera, który uderzył w płotek i nie dotarł do mety.