Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostatnia sesja Rady Miejskiej Wrocławia tej kadencji. Radni uchwalili bezpłatną komunikację na wybory

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
W czwartek (14 marca) odbywa się sesja Rady Miejskiej Wrocławia. To ostatnia sesja rady miasta we Wrocławiu. Sprawdziliśmy, co na ostatnią chwilę urzędnicy chcą zmienić w mieście.
W czwartek (14 marca) odbywa się sesja Rady Miejskiej Wrocławia. To ostatnia sesja rady miasta we Wrocławiu. Sprawdziliśmy, co na ostatnią chwilę urzędnicy chcą zmienić w mieście. Pawel Relikowski / Polska Press
W czwartek (14 marca) odbywa się ostatnia sesja Rady Miejskiej Wrocławia w tej kadencji. Sprawdziliśmy, co na ostatnią chwilę urzędnicy chcą zmienić w mieście. Przegłosowali już m.in. darmową komunikację miejską na wybory.

Trwa ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miejskiej Wrocławia. Zaczęła się równo o godzinie 11 w czwartek (14 marca).

Radni mają się dziś pochylić nad 19 projektami uchwał, które dotyczą m.in. nadania imion szkole i skwerowi, opinii w sprawie lokalizacji dla kasyn i skargi do sądu administracyjnego na plany zagospodarowania przestrzennego.

Dziś poznamy także nazwisko nowego Honorowego Obywatela Wrocławia (Civitate Wratislaviensi Donatus). Rada będzie głosowała też nad wygaśnięciem mandatu dwóch radnych osiedlowych i nad odebraniem mandatu radnej z klubu Nowoczesna - Dorocie Galant. Nie mieszka ona już we Wrocławiu, a to warunek konieczny do pełnienia tej funkcji.

Darmowa komunikacja miejska na wybory

Jedną ze zmian, która została przegłosowana przez radę miejską jest darmowa komunikacja miejska. Ale tylko na wybory, dokładnie w dniu głosowania. Bezpłatnie będzie można korzystać z MPK w dniu wyborów: parlamentarnych, prezydenckich, do Parlamentu Europejskiego i samorządowych.

Radni postanowili też o wprowadzeniu 50-procentowej ulgi w cenniku za przejazd komunikacją miejską dla osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Ta zmiana, oczywiście, nie dotyczy wyborów, ale codziennych przejazdów MPK.

Zmiany w uchwale dotyczące cen za usługi transportu publicznego we Wrocławiu przegłosowano jednogłośnie. W uzasadnieniu podano również, że według szacunków wprowadzone zmiany obniżą dochody budżetu miasta o 2,01 milionów złotych rocznie, co stanowi obecnie poniżej 1 procent.

***
Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska