Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostatecznie będą trzy przejścia na rondzie Reagana. Kiedy nimi przejdziemy?

Redakcja
Z czterech planowanych przez architektów przejść powstaną trzy
Z czterech planowanych przez architektów przejść powstaną trzy
Na rondzie Reagana powstaną trzy naziemne przejścia dla pieszych - zdecydowali urzędnicy z wrocławskiego magistratu. Zanim powstało rondo architekci projektowali zebry w czterech miejscach, ostatnio urzędnicy mówili o dwóch. Ostatecznie zdecydowano się na trzy. Wydział Inżynierii Miejskiej projektuje właśnie organizację ruchu na czas prac. Wiosną zostanie rozpisany przetarg na malowanie pasów. Przejścia mają być gotowe w czerwcu.

Nowe przejścia będą prowadziły:
- sprzed Pasażu Grunwaldzkiego do środkowej części ronda z przystankami autobusowymi i tramwajowymi
- z ul. Curie-Skłodowskiej (i przystanku tramwaju linii nr 1) do środkowej części ronda
- z wysepki między jezdniami placu Grunwaldzkiego (od strony istniejącego przejścia łączącego kampus Politechniki Wrocławskiej z tzw. manhattanem).

- Nie mamy jeszcze dokumentacji projektowej, dlatego nie możemy oszacować kosztów realizacji – mówi Tomasz Stefanicki, oficer pieszy Wrocławia. Stefanicki nie podaje terminu rozpoczęcia prac, ale wiadomo już, że mają się one zakończyć do 30 czerwca. Wtedy przejdziemy nowymi przejściami.

SPÓR O NAZIEMNE PRZEJŚCIA
Naziemne przejścia na rondzie Reagana projektowano od samego początku. Znalazły się w przygotowanym przez architektów projekcie ronda. Ale urzędnicy z magistratu upierali się, że to złe i niebezpieczne rozwiązanie. - Proponowane zmiany pogorszą bezpieczeństwo pieszych. Przejście naziemne najpewniej spowoduje, że osoby widzące z daleka nadjeżdżający tramwaj zaczną do niego dobiegać, a to zrodzi niebezpieczne sytuacje - argumentowali urzędnicy z Wydziału Inżynierii Miejskiej.

Ostatecznie po latach urzędnicy postanowili zapytać o zdanie ekspertów. Analiza przeprowadzona przez fachowców z Politechniki Krakowskiej wykazała, że miejscy urzędnicy od organizacji ruchu się mylą. Zebry skrócą czas dotarcia na perony w środkowej części ronda, według wyliczeń ekspertów nawet o 20-55 sekund.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska