Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ośmiu Wspaniałych. Oni poświęcają czas i czynią wiele dobrego (SYLWETKI)

Redakcja
Laureaci Ośmiu Wspaniałych Wrocławia 2016 – uczniowie szkół gimnazjalnych w kategorii indywidualnej
Laureaci Ośmiu Wspaniałych Wrocławia 2016 – uczniowie szkół gimnazjalnych w kategorii indywidualnej Weronika Skupin
Są wolontariuszami, towarzyszą starszym osobom, organizują zbiórki pieniędzy na rzecz chorych dzieci, kursy pierwszej pomocy, pomagają w hospicjach. To wszystko robią gimnazjaliści i uczniowie podstawówek, nagrodzeni na XXII gali Ośmiu Wspaniałych. Robią tyle, że aż trudno uwierzyć, kiedy znajdują na to czas.

Ośmiu Wspaniałych to konkurs ogólnopolski. W całym kraju, w tym we Wrocławiu, nagradzane są przez jurorów dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Statuetki aniołów dostali ci, którzy poświęcają się dla innych najbardziej.

OŚMIU WSPANIAŁYCH WROCŁAWIA
Laureaci:
Weronika Raszewska – uczennica gimnazjum nr 37 we Wrocławiu. Odwiedza mieszkanki zakładu opieki prowadzonego przez siostry albertynki. Towarzyszy niepełnosprawnym intelektualnie, pomaga w lekcjach dziewczynce z problemami edukacyjnymi. W przedszkolu nr 102 organizuje zajęcia dla dzieci, zorganizowała też festyn dla chłopca ze zdiagnozowanym glejakiem.
Natalia Mendelska – również uczennica gimnazjum nr 37. Walczyła ze skutkami wykluczenia społecznego w fundacji Jesus Christ Security, spędza czas z niepełnosprawnymi intelektualnie, odwiedza podopieczne zakładu opieki sióstr albertynek. Współorganizuje festyny charytatywne, na co dzień pomaga sąsiadom, opiekuje się panią Pauliną, poruszającą się na wózku.
Krzysztof Przybyłek – uczeń technikum nr 7. Jest szefem sztabu akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Organizuje zbiórki na rzecz UNICEF, opiekuje się zwierzętami w schronisku. Opracował warsztaty z zakresu robotyki i elektroniki, które zostały przeprowadzone przez przedszkolonych wolontariuszy we wrocławskich gimnazjach. Jest twórcą projektu Liga uczniów.
Gabriela Stępień – uczennica LO nr VI we Wrocławiu. Przeprowadziła akcję "Mikołajowa Paka dla Dzieciaka" w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Jaszkotlu. Pomaga w organizacji wigilii dla samotnych, karnawału w schronisku św. Brata Alberta, wielu akcji, m.in. "Dzwonek na Obiad". Pomagała w festynie w kościele św. Jadwigi, prowadzi szkolenia gimnazjalistów z zakresu pierwszej pomocy, działa w harcerstwie.
Patryk Kocik – uczeń technikum nr 10 we Wrocławiu. Współpracuje z fundacją "Kierunek Przygoda", prowadzi zajęcia na biwakach dla młodzieży, jest animatorem czasu wolnego, organizuje turnieje, spotkania z ciekawymi osobami. Wolontariusz WOŚP. Jest liderem parafialnego punktu przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.
Zuzanna Nogalska – uczennica gimnazjum nr 9. Opiekuje się dziećmi w świetlicy środowiskowej, uczy rówieśników śpiewu i gry na gitarze w scholi. Pomagała w organizacji festiwali, biegów (w tym maratonu wrocławskiego). Jest wolontariuszką podczas meczów siatkówki Impel Wrocław, angażuje się w zbiórki banku żywności, akcje Fundacji Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową.
Katarzyna Gulczyńska – uczy się w gimnazjum nr 28 we Wrocławiu. Wolontariuszka zajmuje się opieką pacjentów w hospicjum, uczestniczy w zbiórkach. Odwiedza pana Franciszka, pomaga mu i spędza z nim czas. Wpływa ma zmianę wizerunku opieki paliatyywnej i hospicyjnej.
Aleksandra Chwalińska – uczy się w gimnazjum nr 1 we Wrocławiu. Współorganizowała Niedzielę Hospicyjną, była wolontariuszką w przedszkolu i Schronisku Św. Brata Alberta., animowała zabawy dla dzieci. Pisze własne projekty, np. "My region, my culture". Bierze udział w adopcji na odległość, udziela korepetycji z angielskiego, organizuje warsztaty poruszające problem dyskryminacji, rasizmu, stereotypów.

Wyróżnienia:
Krzysztof Kukła – uczeń LO XIV we Wrocławiu. Zorganizował liczne akcje, m.in. "Pomoc dla Afganistanu", "Opatrunek na Ratunek". Udziela się w Caritas, Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta, projekt "Młodzież dla Seniora', promuje Maraton Pisania Listów Amnesty International, wolontariusz m.in. 2 PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.
Oliwia Kropidłowska – Uczennica gimnazjum nr 1 we Wrocławiu. Pomagała uczniom w świetlicy, prowadziła gry i zabawy. Współpracuje ze stowarzyszeniem "Żyj kolorowo", wspiera banki żywności, PCK, fundację Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową i inne. Organizuje zbiórki, uczestniczy w warsztatach, festiwalach. Odwiedzała dzieci ze Schroniska św. Brata Alberta dla Kobiet i Matek z Dziećmi we Wroławiu. Liderka projektu "My region is my culture" w ramach programu Erasmus+.

NAGRODZENI W KATEGORII ÓSEMECZKA
To kategoria dla uczniów szkół podstawowych.
Maria Benetkiewicz – uczennica SP nr 25 w ZSP 15 we Wrocławiu. Pomaga w hospicjum dla dzieci, angażuje się w zbiórki zabawek, gier, środków czystości dla dzieci z domów dziecka, kwestuje na rzecz Caritas, organizuje akcje w hospicjach.
Sandra Sawicka – uczennica SP nr 71 we Wrocławiu. Uczestniczy w zbiórkach i akcjach charytwatywnych, np. "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia", zbiera środki czysości dla schroniska Brata Alberta, przybory dla dzieci z Kresów, żywność dla zwierząt ze schroniska.
Magdalena Radka – uczęszcza do SP nr 82 we Wrocławiu. Opiekuje się bezdomnymi kotami w okolicy domu, zbiera artykuły i karmę dla zwierząt, opiekuje się zwierzętami w przychodni weterynaryjnej. Ukończyła kurs pierwszej pomocy, zorganizowała punkt pomiaru ciśnienia podczas festynu kościelnego, odtwarzała zabytkowy park dworski we wsi Bogunów.

Wyróżnienie w kategorii Ósemeczka – Mateusz Dejewski – podobnie jak Marysia, uczeń SP nr 25 we Wrocławiu. Uczetniczy w zbiórkach charytatywnych MOPS, zbiera środki dla hospicjum dla dzieci, udziela korepetycji. Współorganizuje asysty na święta i uroczystości kościelne, uczestniczy akcjach duszpasterskich. Organizuje czas przedszkolakom z przedszkola nr 11.

ZGŁOSZENIA GRUPOWE GALI OŚMIU WSPANIAŁYCH - WYRÓŻNIENI
Przekręcona ósemka – wolontariat gimnazjum nr 12 we Wrocławiu. Angażują mieszańców dzielnicy, współpracują ze świetlicą środowiskową, pomagają młodszym kolegom w odrabianiu lekcji. Zorganizowali akcje, m.in. "Biała wstążka", "Dzieciństwo bez przemocy", "Wyślij pączka dla Afryki", "Czas na książkę". Organizowali zajęcia dla seniorów, przedszkolaków, podopiecznych domu opieki społecznej.
Życzliwi – wolontariat gimnazjum nr 1. Organizują kiermasze na rzecz hospicjum dla dzieci, prowadzą warsztaty artystyczne, pracują z seniorami na komputerach w bibliotece publicznej. Adoptowali dziewczynkę z Indii, dzięki nim Tanuja ma internat, edukację, wyżywienie. Zorganizowali koncert charytatywny, kiermasze, projekty w ramach programu Erasmus+. Wyreżyserowali i zmontowali film "Wolontariuszem być".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska