Zamknij

Strona Kobiet

Nowe zasady rekrutacji do przedszkoli we Wrocławiu. Wyjaśniamy, jak zapisać dziecko

Tegoroczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych we Wrocławiu rozpocznie się 24 marca We Wrocławiu mamy ponad

Jacek Smarz/ Polska Press

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

Nowe zasady rekrutacji do przedszkoli we Wrocławiu

Tegoroczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych we Wrocławiu rozpocznie się 24 marca

We Wrocławiu mamy ponad 150 przedszkoli publicznych prowadzonych przez gminę, przedszkoli publicznych niesamorządowych oraz publicznych punktów przedszkolnych (to ponad 7 tysięcy miejsc).

Na początek wyjaśnijmy, kto może ubiegać się o miejsce we wrocławskim przedszkolu lub zerówce.

Na stronie Urzędu Miasta czytamy: "Do rekrutacji na wolne miejsca przystępują dzieci urodzone w latach 2015-2018 mające miejsce zamieszkania na terenie Wrocławia. Oznacza to, że nie trzeba być zameldowanym we Wrocławiu, ale wymagane jest zamieszkiwanie na terenie Wrocławia. Rodzic wypełniając wniosek w systemie wpisuje aktualny adres zamieszkania."

Na potrzeby rekrutacji przyjmuje się, że zamieszkanie to:
a) zamieszkanie potwierdzone zameldowaniem stałym
b) zamieszkanie potwierdzone zameldowaniem czasowym na dzień 01.09.2021 r.
c) zamieszkanie potwierdzone innym dokumentem (np. umową przedwstępną z developerem, aktem notarialnym zakupu nieruchomości, umową najmu)

Pierwszą najważniejszą nowością tegorocznej rekrutacji jest możliwość przejścia całego procesu elektronicznie z wykorzystaniem profilu zaufanego. O tym przeczytasz na kolejnym slajdzie.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy