Nowe zasady rekrutacji do przedszkoli we Wrocławiu. Wyjaśniamy, jak zapisać dziecko

Andrzej Zwoliński
Andrzej Zwoliński
Tegoroczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych we Wrocławiu rozpocznie się 24 marca We Wrocławiu mamy ponad 150 przedszkoli publicznych prowadzonych przez gminę, przedszkoli publicznych niesamorządowych oraz publicznych punktów przedszkolnych (to ponad 7 tysięcy miejsc).Na początek wyjaśnijmy, kto może ubiegać się o miejsce we wrocławskim przedszkolu lub zerówce.Na stronie Urzędu Miasta czytamy: "Do rekrutacji na wolne miejsca przystępują dzieci urodzone w latach 2015-2018 mające miejsce zamieszkania na terenie Wrocławia. Oznacza to, że nie trzeba być zameldowanym we Wrocławiu, ale wymagane jest zamieszkiwanie na terenie Wrocławia. Rodzic wypełniając wniosek w systemie wpisuje aktualny adres zamieszkania."Na potrzeby rekrutacji przyjmuje się, że zamieszkanie to: a) zamieszkanie potwierdzone zameldowaniem stałym b) zamieszkanie potwierdzone zameldowaniem czasowym na dzień 01.09.2021 r. c) zamieszkanie potwierdzone innym dokumentem (np. umową przedwstępną z developerem, aktem notarialnym zakupu nieruchomości, umową najmu) Pierwszą najważniejszą nowością tegorocznej rekrutacji jest możliwość przejścia całego procesu elektronicznie z wykorzystaniem profilu zaufanego. O tym przeczytasz na kolejnym slajdzie.
Tegoroczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych we Wrocławiu rozpocznie się 24 marca We Wrocławiu mamy ponad 150 przedszkoli publicznych prowadzonych przez gminę, przedszkoli publicznych niesamorządowych oraz publicznych punktów przedszkolnych (to ponad 7 tysięcy miejsc).Na początek wyjaśnijmy, kto może ubiegać się o miejsce we wrocławskim przedszkolu lub zerówce.Na stronie Urzędu Miasta czytamy: "Do rekrutacji na wolne miejsca przystępują dzieci urodzone w latach 2015-2018 mające miejsce zamieszkania na terenie Wrocławia. Oznacza to, że nie trzeba być zameldowanym we Wrocławiu, ale wymagane jest zamieszkiwanie na terenie Wrocławia. Rodzic wypełniając wniosek w systemie wpisuje aktualny adres zamieszkania."Na potrzeby rekrutacji przyjmuje się, że zamieszkanie to: a) zamieszkanie potwierdzone zameldowaniem stałym b) zamieszkanie potwierdzone zameldowaniem czasowym na dzień 01.09.2021 r. c) zamieszkanie potwierdzone innym dokumentem (np. umową przedwstępną z developerem, aktem notarialnym zakupu nieruchomości, umową najmu) Pierwszą najważniejszą nowością tegorocznej rekrutacji jest możliwość przejścia całego procesu elektronicznie z wykorzystaniem profilu zaufanego. O tym przeczytasz na kolejnym slajdzie. Jacek Smarz/ Polska Press
Udostępnij:
W tym roku zmieni się nie tylko sposób naboru do placówek, ale też pula dostępnych miejsc - będzie ich o ponad tysiąc więcej. Zobacz, czy twoje dziecko masz szansę na przyjęcie do przedszkola.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Białko mikrobiologiczne ratunkiem dla planety?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie