Zamknij

Strona Kobiet

Nowe zasady rekrutacji do przedszkoli we Wrocławiu. Wyjaśniamy, jak zapisać dziecko

Po raz pierwszy istnieje możliwość przejścia całego procesu rekrutacji elektronicznie.Rodzice nie muszą już osobiście pojawiać się z wydrukowanym wnioskiem

Pawe£ Relikowski / Polskapress

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/8] Poprzednie Następne

Rekrutacja online

Po raz pierwszy istnieje możliwość przejścia całego procesu rekrutacji elektronicznie.

Rodzice nie muszą już osobiście pojawiać się z wydrukowanym wnioskiem rekrutacyjnym do przedszkola lub szkoły. Można wszystko załatwić, nie ruszając się sprzed ekranu komputera. Wystarczy mieć profil zaufany. Wtedy rodzic może podpisać wniosek cyfrowo.

"Wystarczy wprowadzony w elektronicznym systemie wniosek podpisać profilem zaufanym. Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców, warto założyć sobie taki profil. To spore ułatwienie, a w czasie trwającej pandemii dodatkowy argument przemawiający za takim sposobem rekrutowania dzieci" - namawia Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji we wrocławskim Urzędzie Miejskim.

Trzeba jednak pamiętać, że aby skorzystać z podpisu zaufanego, należy załączyć w systemie dokumenty potwierdzające spełnienie określonych kryteriów. O tym, jakie pliki należy dołączyć, poinformuje system elektronicznej rekrutacji. Jeśli wniosek będzie niekompletny, rodzic od razu zostanie o tym poinformowany.

Złożenie wniosku w formie elektronicznej, podpisanego przez profil zaufany, to duże ułatwienie. Rekomendujemy składanie wniosków ta drogą. Rodzice, którzy nie są jego posiadaczami, mogą złożyć wydrukowany wniosek w sekretariacie szkoły lub przedszkola pierwszego wyboru.

Informacja o tym, jak założyć profil zaufany jest dostępna tutaj: KLIK!

A jeśli nie mamy profilu zaufanego, ani możliwości złożenia dokumentów w sieci? O pozostałych ścieżkach rekrutacji piszemy dalej.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy