Ścieżki nordic walking w woj. dolnośląskim
Które trasy nordic walking w woj. dolnośląskim polecają mieszkańcy? Sprawdziliśmy to.
Traseo to aplikacja, za pomocą której każdy ma możliwość zapamiętywania swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Razem z Traseo chcemy Wam zaproponować 3 popularne szlaki nordic walking w woj. dolnośląskim. Znajdź najlepszą dla siebie.
Zanim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody.
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Pola Irygacyjne - Osobowice
- Początek trasy: Wrocław
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 7,51 km
- Czas trwania marszu: 2 godz. i 27 min.
- Przewyższenia: 27 m
- Suma podejść: 330 m
- Suma zejść: 319 m
Trasę dla amatorów nordic walking poleca Darzbor
Trasa z ul. Zapotocze na Polach irygacyjnych przez Rędzin do Osobowic.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Miejska Trasa Turystyczna Głogów
- Początek trasy: Wąsosz
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 2,65 km
- Czas trwania marszu: 53 min.
- Przewyższenia: 17 m
- Suma podejść: 19 m
- Suma zejść: 7 m
Kalelu poleca tę trasę na marsz
Głogów swoją nazwę zawdzięcza roślinie głogu, kiedyś licznie porastającej tutejszy teren. Jest jednym z najstarszych polskich miast – pierwsza pisemna wzmianka pochodzi z 1010 r. Od około 989 r. na Ostrowie Tumskim, w miejscu gdzie dziś stoi Kolegiata (1), znajdował się piastowski gród. W 1109 r. wsławił się on bohaterską obroną przed wojskami cesarza Henryka V. W połowie XIII w. książę Konrad I głogowski lokował na lewym brzegu Odry miasto na prawie niemieckim. Rozwinęło się ono do roli jednego z najważniejszych ośrodków miejskich na Śląsku. Od XIV w. Głogów należał do Królestwa Czeskiego, od XVI w. będące częścią państwa Habsburgów. Od połowy XVIII w. Głogów dzielił losy Prus i kolejno, Niemiec. Miasto przez 270 lat zamknięte było w okowach twierdzy, co hamowało jego rozwój. W lutym 1945 r. Festung Glogau oblężona została przez armię radziecką. Siedmiotygodniowe walki zakończyły się katastrofalnym zniszczeniem miasta.
Po wojnie opustoszałe miasto ruin bardzo wolno zaludniało się polskim osadnikami. Od lat 60. Głogów szybko się rozwijał w oparciu o przemysł miedziowy; pod koniec XX w. osiągnął liczbę 70 tys. mieszkańców. W ostatnich dziesięcioleciach nastąpiła kompleksowa odbudowa Starego Miasta.
Proponujemy spacer przez historię i teraźniejszość Głogowa, szlakiem najciekawszych zabytków naszego miasta. Oznaczyliśmy je kolejnymi liczbami – identycznymi ze znajdującymi się na tablicach lub kioskach z makietami, stojących przy zabytkach.
Nawiguj
To może Ci się przydać do nordic walking
kup teraz

Nils Extreme, Kije Nordic Walking NW607, niebieski
Nils Extreme, Kije Nordic Walking NW607, niebieski
kup teraz

Nils Extreme, Kije trekkingowe, pomarańczowo-czarne
Nils Extreme, Kije trekkingowe, pomarańczowo-czarn…
kup teraz

Enero, Kije Nordic Walking, Torino + pokrowiec
Enero, Kije Nordic Walking, Torino + pokrowiec
kup teraz

InSPORTline, Kijki do Nordic Walking, Slogen regulowane, czarny
inSPORTline, Kijki do Nordic Walking, Slogen regul…
kup teraz

InSPORTline, Kijki do Nordic Walking, Hallti regulowane, czarny
inSPORTline, Kijki do Nordic Walking, Hallti regul…
kup teraz

Kije do Nordic Walking 2-sekcyjne 100-145cm SportVida
Kije do Nordic Walking 2-sekcyjne 100-145cm SportV…
kup teraz

Spokey,, Kije Nordic Walking, Rubble WH/BL, 105-135 cm
Spokey,, Kije Nordic Walking, Rubble WH/BL, 105-13…
kup teraz

Kijki do Nordic Walking Spokey Rift czarno-pomarańczowe 926811
Kijki do Nordic Walking Spokey Rift czarno-pomarań…
kup teraz

Kije do Nordic Walking FERRINO Step-in 2021
Kije do Nordic Walking FERRINO Step-in 2021
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Pętla Strachocińska
- Początek trasy: Siechnice
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 13,76 km
- Czas trwania marszu: 1 godz. i 12 min.
- Przewyższenia: 23 m
- Suma podejść: 211 m
- Suma zejść: 206 m
Amatorom nordic walking trasę poleca Jac.wos
Bieg rozpoczynamy z pętli tramwajowej na Sepolnie. Kierujemy się prosto wzdłuż ulicy Mickiewicza do mostu Swojszyckiego. Przed mostem przechodzimy przez pasy i wbiegamy na groblę Kanałową. Docieramy do mostu Bartoszowickiego, którym przedostajemy się na drugą stronę kanału Powodziowego. Przebiegamy przez kładkę Raczyńską nad kanałem Żeglugowym przy śluzie Bartoszowice. Biegniemy wzdłuż betonowego ogrodzenia by po minucie skręcając w lewo znaleźć się na grobli Łanieskiej. Po następnych 500m skręcamy w prawo. Poruszamy się wzdłuż metalowej zapory a następnie koroną grobli. W pobliżu Koscioła skręcamy w prawo na groblę Janowicko-Swojczycką, poruszając się którą obiegamy Las Strachociński znajdujący się po naszej lewej stronie. Tereny te to tak zwane Grądy Odrzańskie. Jest to specjalny obszar ochrony ptaków. Gniazdują tu : bielik, kania czarna, kania ruda i bączek. Las Strachociński zajmuje obszar około 200 hektarów: ok 140 hektarów to drzewostan a pozostałe to łąki. Najstarsze drzewa mają 130-170 lat. Teren ten zamieszkuje 4 gatunki gadów i 9 gatunków płazów, spotkać tu można lisy, dziki, sarny, bobry, kuny. W okolicy rośnie czosnek naturalny. Przez las przepływa rzeczka Piskorna dzieląca go na części. Z lasem związana jest też legenda o smoku Strachocie.
Poruszając się groblą mijamy zabudowania Strachocina i nowo powstałe osiedla na Wojnowie. Grobla powraca w Łanach w bliskie sąsiedztwo Odry. Skręcamy w prawo na brukową drogę, która po chwili kończy się i przechodzi w zwykły polny dukt. Patrząc w lewo na przeciwnym brzegu Odry leży Trestno. Polną drogą wzdłuż rzeki, mając las po prawej stronie wracamy do grobli Łanieskiej. Wbiegamy po prostej na groblę i docieramy do kładki Raczyńskiej. Za kładką skręcamy od razu w prawo i groblą Folwarczną pomiędzy kanałami Żeglugowym i Powodziowym docieramy do mostu Swojszyckiego. Przebiegamy w lewo przez most, przechodzimy przez pasy i wzdłuż ulicy Mickiewicza dobiegamy na pętlę tramwajową.
Trasa ze względu na swoją bliskość centrum Wrocławia i dobry dojazd jest doskonałą alternatywą dla tych, którym znudziło się bieganie po Wrocławskich parkach,ulicach i wałach. Po krótkim biegu znajdujemy się poza Wrocławiem mijając piękny las. Po opadach deszczu należy jednak odpuścić pokonywanie części trasy wzdłuż Odry od Łanów do grobli Łanieskiej, ponieważ robi się błoto. Trasa ma kilka wariantów: skręcając w prawo do lasu po przebiegnięciu 4900m lub 6200m uzyskujemy trasy liczące odpowiednio 9km i 11km. Wycieczka doskonale nadaje się na rower.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.
Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!
Czy warto uprawiać nordic walking?
Nordic walking to sport, który może uprawiać prawie każdy. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Przy zachowaniu prawidłowej techniki, będzie przynosić wiele korzyści. Aktywność fizyczna jest potrzebna w dbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne. Nordic walking może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:
- kijki aluminiowe
- kijki z włókna szklanego
- kijki z włókien węglowych
Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.
Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Kajakiem pływał wśród rekinów - zobacz wywiad z Janem Skwarą