Nieoficjalnie: Maciej Janowski nie otrzyma stałej dzikiej karty na Grand Prix 2024

Paweł Relikowski
Według medialnych doniesień Maciej Janowski jest poza gronem zawodników, którzy otrzymają stałe dzikie karty na przyszłoroczny cykl Grand Prix.

Obecnie znamy 10 zawodników, którzy w sezonie 2024 będą stałymi uczestnikami Grand Prix. To Bartosz Zmarzlik, Fredrik Lindgren, Martin Vaculík, Jack Holder, Leon Madsen, Robert Lambert, Jason Doyle, Mikkel Michelsen, Szymon Woźniak i Jan Kvěch.

W niedzielę przedstawiciele FIM i Discovery Sports Events podjęli decyzję, kto otrzyma pięć dzikich kart. Dobrze poinformowany w żużlowym światku Karol Bierzyński napisał na portalu X, że w tym gronie nie znaleźli się Maciej Janowski, Patryk Dudek i Max Fricke.

Janowski był stałym uczestnikiem Grand Prix przez dziewięć sezonów (2015-2023). W ubiegłym roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej i wywalczył swój pierwszy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. W tym roku zmagał się z problemami sprzętowymi, z powodu kontuzji opuścił dwa ostatnie turnieje i został sklasyfikowany na 14. pozycji.

Bardzo prawdopodobne, że dzikie karty otrzyma dwóch Brytyjczyków z Betardu Sparty Wrocław - Daniel Bewley i Tai Woffinden. Stałym uczestnikiem Grand Prix ma też zostać Andrzej Lebiediew. Z grona Polaków liczą się Dominik Kubera i Janusz Kołodziej.

Przypomnijmy, że stałymi uczestnikami cyklu Grand Prix 2024 będą:
– zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 1-6 w cyklu Grand Prix 2023,
– aktualny indywidualny mistrz Europy,
– trzej najlepsi zawodnicy turnieju Grand Prix Challenge (jeśli zapewnili sobie prawo udziału w cyklu w inny sposób, do Grand Prix wchodzą żużlowcy, którzy zajęli kolejne miejsca w GP Challenge),
– pięciu zawodników z dzikimi kartami, które wydają przedstawiciele FIM i Discovery Sports Events.

Guder & Janas. „Oburza mnie propozycja dla Marcina Torza”