MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie wiesz, co chcesz robić w życiu? Pracować w kraju czy za granicą? Rekrutacja Fundacji GPW pomoże ci podjąć decyzję

Jerzy Mosoń
Jerzy Mosoń
Czołowe firmy działające na terenie Polski będą zachęcać młodych ludzi, by pracowali w Ojczyźnie. Najlepsi mogą liczyć na staże i praktyki w czołowych firmach
Czołowe firmy działające na terenie Polski będą zachęcać młodych ludzi, by pracowali w Ojczyźnie. Najlepsi mogą liczyć na staże i praktyki w czołowych firmach 123rf.com/profile_tixti
Rusza program dla niezdecydowanych i dla tych, którzy, choć mniej więcej wiedzą, co chcą robić w życiu, to nie postawili jeszcze kropki nad i. Właśnie ruszyła rekrutacja studentów i absolwentów do IX edycji programu „Go4Poland – Wybierz Polskę!”, realizowanego przez Fundację GPW. Dotychczasowi partnerzy akcji robią wrażenie: GPW, Google, EY, Citi Bank, Orlen, mBank, Bank Gospodarstwa Krajowego, LOT, Tauron, NAVA, PGE. Chcielibyście być kojarzeni z takimi markami? To do dzieła!

Spis treści

Celem inicjatywy „Go4Poland – Wybierz Polskę!” jest wsparcie polskich studentów i absolwentów zagranicznych szkół wyższych w rozwinięciu kariery zawodowej w... Polsce. Dotychczas program działał rewelacyjnie – stąd zapewne niewiarygodny, bo 78 proc. odsetek osób, które wzięły w nim udział i uważają, że warto spróbować.

Zostać czy wrócić; oto jest pytanie. Dotyczy studenta i absolwenta

Część polskich studentów uczących się za granicą, jeszcze ma przed sobą podjęcie tej decyzji. Inni są zdecydowani, by rozpocząć pracę zawodową w Polsce, tylko potrzebują wsparcia, by zacząć. „Go4Poland” ma pomóc jednym i drugim i zdecydowanie spełnia swoje zadanie, ponieważ blisko 63 proc. uczestników projektu z lat ubiegłych przyznaje, że udział w programie pomógł im w podjęciu decyzji dotyczącej dalszej kariery zawodowej. – „Skorzystałem z Letniej Szkoły, dzięki spotkaniom lepiej zrozumiałem, co chciałbym robić po studiach oraz, jaki kierunek będzie dla mnie odpowiedni” – tak komentuje udział w projekcie jeden z uczestników.

Co bardzo cieszy, blisko 8 na 10 (78 proc.) ankietowanych poleciłoby udział w „Go4Poland” innym studentom. Dla nas to bardzo ważny wniosek, dowód na to, że program nie tylko spełnia nadrzędny cel, który został założony – wsparcie polskich studentów uczelni zagranicznych w starcie kariery w Polsce – ale również został dobrze zaprojektowany, jeżeli chodzi o agendę i przebieg – uważa Alina Bączar, wiceprezes Fundacji GPW.

Jakie elementy wsparcia ze strony „Go4Poland” warto wyróżnić?

Jak zauważa Bączar, wszystkie elementy projektu – staże oferowane przez partnerów, program mentoringowy, Letnia Szkoła „Go4Poland” oraz konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska”, która co roku wieńczy program – zostały pozytywnie ocenione przez uczestników. Przede wszystkim dlatego, że są nastawione na przekazywanie praktycznych wskazówek, gdy podejmuje się pierwsze decyzje dotyczące kariery zawodowej, a także dają możliwość  czerpania wiedzy od cenionych ekspertów branżowych – tłumaczy.

To Cię może zainteresować

Prawie tysiąc osób już skorzystało. W tym roku znów warto polować na staże

Jak dotychczas z szansy wzięcia udziału w programie skorzystało 900 polskich studentów oraz absolwentów zagranicznych uczelni. Otrzymali oni wsparcie w wejściu na rynek pracy w Polsce. W tym roku do tej grupy dołączą kolejne osoby. Co na nie czeka? Na pewno staże i praktyki w firmach, które budują polską gospodarkę oraz pomoc ze strony mentorów. Staże zaplanowano na okres letni. W tym roku swoje oferty staży jako pierwsze przedstawiła Giełda Papierów Wartościowych, i z każdym tygodniem propozycji dla uczestników będzie przybywać. Wybór stażystów w dedykowanej rekrutacji odbędzie się w kwietniu.

Spotkaj się ze swoim idolem w branży. Być może zostanie twoim mentorem

„Go4Poland” to również Program Mentorski, czyli spotkania „1 na 1”, w których osoba doświadczona przekazuje studentowi (uczestnikowi) swoje know–how z danego obszaru, porady, których młody człowiek nie znajdzie w sieci.

– Spotkania z mentorami to ważny element projektu prowadzonego przez Fundację GPW i został bardzo dobrze oceniony i doceniony przez uczestników (...). Za co? „Bezpośredni kontakt z osobami mającymi duże doświadczenie oraz stanowisko na rynkach finansowych oraz innych sektorach gospodarki”. Takie opinie pojawiały się w odpowiedziach – zaznacza Alina Bączar.

W ubiegłych latach Partnerami programu były m.in. takie marki jak: GPW, EY, Erste Securities Polska S.A. Pekao, Citi Bank, mBank, Bank Gospodarstwa Krajowego, Biuro Informacji Kredytowej, Google, LOT, PZU, Tauron, NAVA, Orlen czy PGE. Co więcej, przedstawiciele inicjatywy są stale obecni na największych europejskich wydarzeniach skupiających polskich studentów na zagranicznych uczelniach, takich jak Międzynarodowy Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Holandii czy LSE SU Polish Economic Forum.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nie wiesz, co chcesz robić w życiu? Pracować w kraju czy za granicą? Rekrutacja Fundacji GPW pomoże ci podjąć decyzję - Strefa Biznesu

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska