W Arkadach Wrocławskich nie będzie już Multikina, które przez 10 lat działało w centrum handlowym.

Informację o likwidacji Multikina w Arkadach podało Radio Ram. Rozgłośnia twierdzi, że według nieoficjalnych infromacji, to centrum handlowe wypowiedziało operatorowi kina umowę.

- Mogę potwierdzić, iż w związku z wygaśnięciem obowiązywania 10-letniej umowy z operatorem zdecydowaliśmy się na zakończenie współpracy z Multikinem w C.H. Arkady Wrocławskie. W najbliższym czasie do Arkad wejdzie nowy operator kinowy, który zapewni widzom jeszcze bogatszy repertuar filmowy, a także zmodernizowane oraz bardziej komfortowe sale kinowe – informuje Wojciech Sury, rzecznik prasowy LC Corp, które jest właścicielem Arkad.

Na stronie Multikina w Arkadach Wrocławskich repertuar dostępny jest tylko do czwartku (13 lipca). Nie można kupić i zarezerwować biletów na późniejsze terminy.

Multikino w Arkadach Wrocławskich zostało otwarte w czerwcu 2007 roku. Kino mieści się w Galerii Handlowej Arkady Wrocławskie na poziomie +1 tuż za strefą restauracyjną. Na pięciu poziomach multipleksu znajduje się 10 sal z ponad 2 800 miejscami.

Jesienią, tuż obok, w galerii Wroclavia zostanie uruchomione ogromne kino (na 3200 osób) z 20 salami, w tym pierwszy we Wrocławiu IMAX - kino z wielkim ekranem. Typowy ekran w kinie IMAX ma wymiary 24×18 metrów. Jednak największe ekrany na świecie mają ponad 30 metrów wysokości oraz 43 metry szerokości.

Multikino we Wrocławiu działa również w Pasażu Grunwaldzkim.

Zobacz też: Trwa budowa galerii handlowej Wroclavia