Miejsca w żłobkach, nowe pojazdy MPK, więcej zieleni i parkingów (PROGRAM JACKA SUTRYKA)

Malwina Gadawa
220 nowych autobusów, 120 nowych tramwajów, tramwaj wodny, strażnicy osiedlowi, remonty kamienic, nowe drogi, parkingi i ścieżki rowerowe - to tylko niektóre obietnice Jacka Sutryka, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia. Paweł Relikowski/Polska Press Grupa
220 nowych autobusów, 120 nowych tramwajów, tramwaj wodny, strażnicy osiedlowi, remonty kamienic, nowe drogi, parkingi i ścieżki rowerowe - to tylko niektóre obietnice Jacka Sutryka, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia.

Nasza z duma Wrocławia nie pozwala nam spocząć na laurach. Chcę, aby Wrocław był bliżej: naszych rodzin, domów, tego, co dla nas ważne - mówił podczas sobotniej konwencji wyborczej w Centrum Historii Zajezdni Jacek Sutryk, kandydat na prezydenta Wrocławia. - Wrocław to 48 osiedli, każde z nich ma być idealnym miejscem do życia - mówił Jacek Sutryk. Dodawał, że wrocławskie osiedla powinny stać się przestrzeniami kompletnymi: ze żłobkami, przedszkolami, centrami kultury.

Nowe żłobki i przedszkola

Jacek Sutryk obiecał, że jak zostanie prezydentem Wrocławia to stworzy dodatkowych 2 tys. miejsc opieki nad dziećmi, a we Wrocławiu powstaną nowe żłobki i przedszkola. Do końca nowej kadencji ma być otwartych pięć nowych przedszkoli.
-Dokonamy zdecydowanych zmian w zasadach finansowania miejsc żłobkowych: wszyscy zainteresowani będą płacić tyle samo za miejsce w żłobku, niezależnie od tego, czy będzie to placówka miejska, społeczna czy prywatna - zapowiedział Sutryk.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej przekonuje również, że będzie dbać o Osiedla. - Utworzymy 8 nowych domów kultury i 4 centra aktywności lokalnej - mówi Sutryk.
Dodaje, że miasto rocznie będzie przeznaczać 4 mln zł rocznie na Wrocławski Fundusz Senioralny. W ramach tego funduszu będą organizowane bezpłatne badania okresowe dla osób powyżej 65. roku życia.

Będą strażnicy osiedlowi

Jacek Sutryk zapowiada, że nie zrezygnuje ze straży miejskiej. Kandydat na prezydenta Wrocławia oboecuje, że powoła 48 strażników osiedlowych, którzy będą pilnowali porządku na wrocławskich osiedlach.

- Zadbamy o miejsce dla zieleni. Na osiedlach powstaną nowe skwery i trawniki. Wzdłuż ulic pojawią się szpalery drzew i ekrany z zielenią wertykalną, które zamienią asfaltowe i betonowe korytarze w zielone aleje. Drzewa i krzewy będą sadzone przede wszystkim na obszarach publicznych, w tym wokół szkół, przedszkoli i żłobków, placówek opiekuńczych, leczniczych, kulturalnych
i sportowych. Zbuduję od podstaw lub dokończę budowę 42 parków we Wrocławiu. Zlokalizujemy je m. in. przy ulicach Avicenny, Zwycięskiej, Kraszewskiego. Także na Pilczycach, Maślicach i Żernikach. Na południu Wrocławia utworzymy wielohektarowy zielony Klin Wojszycki. Zieleńce powstaną między innymi przy ul. Stawowej, Ślężnej i Żmudzkiej. Zrewitalizujemy Wzgórze Partyzantów. Przerzucimy kładkę ze Wzgórza nad Fosą Miejską – w kierunku Przedmieścia Oławskiego. Poprawimy dostępność Parku Wschodniego - zapowiedział Jacek Sutryk.
Kandydat mówi, że zadba także o wrocławskie kamienice i podwórka. Zapowiada, że wyremontuje 150 kamienic, a pustostany mają być wyremontowane i przekazane rodzinom, które czekają na mieszkanie.
Sutryk obiecał także, że w ciągu 10 lat wymienione zostaną wszystkie piece węglowe na wrocławskich osiedlach, szczególnie tych położonych w centrum miasta.

Jacek Sutryk podczas konwencji obiecał także nowe parkingi osiedlowe, zlokalizowane przy przystankach miejskiej komunikacji. Mają być parkingi dla samochodów, rowerów ale także dla motocykli. W mieście powstaną także parkingi na których będzie można naładować auta elektryczne.
Kandydat Koalicji Obywatelskiej obiecał również remont 250 km ulic we Wrocławiu. W pierwszej kolejności: Powstańców Śląskich, Gajowicką, Zaporoską, Tęczową i Szpitalną, Kamienną, Pomorską, Komandorską, Zielińskiego, Nowowiejską, Słowiańską, Kościuszki, Poznańską.

O komunikacji miejskiej, tramwaju wodnym i ogrodach działkowych przeczytacie na następnej stronie

Nowe tramwaje, autobusy i linie

- Wrocław będzie miastem szybkiego i wygodne transportu publicznego - zapowiada Sutryk. Jak chce tego dokonać? Obiecuje nową linię okólną, która połączy osiedla z dała od centrum oraz zakup 122 niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów i 220 nowoczesnych autobusów. Jacek Sutryk zapowiada także zakupy pojazdów elektrycznych.
- Stworzymy pierwszą linią autobusową, obsługiwaną przez tabor w pełni elektryczny - mówi Sutryk.

- Zbudujemy nowe trasy tramwajowe na: Nowy Dwór, Popowice, Swojczyce, Ołtaszyn, Jagodno, Muchobór Wielki, Maślice i Bartoszowice. Znacznie poprawimy dostępność komunikacyjną Psiego Pola. Przeprowadzimy audyt torowisk i niezwłocznie wykonamy naprawę wszystkich stwierdzonych usterek - mówił kandydat na prezydenta Wrocławia.
Dodał też, że we Wrocławiu jest 13 parkingów park&ride. Sutryk chce zbudować kolejnych 40 parkingów.
Kandydat zapowiada także inwestycje drogowe. Ma być wybudowany fragment obwodnicy śródmiejskiej, od ul. Żmigrodzkiej do Sobieskiego. Powstanie także obwodnica Psiego Pola, ulica łącząca Jagodno z Wojszycami. Sutryk zapowiada także rozpoczęcie prac nad tzw. Trasą Czeską, czyli obwodnicą Oporowa z rejonu FAT do Osi Inkubacji.
Sutryk chce także rozwijać kolej aglomeracyjną.

Kandydat na prezydenta Wrocławia chce dalej rozwijać sieć dróg rowerowych w stolicy Dolnego Śląska.
- Zbudujemy nowe kładki pieszo-rowerowe: Pasterska – Świętochowskiego, przy Śluzie Opatowickiej, Kuźniki – stadion– brakujące połączenie wzdłuż Ślęzy, Maślice-Rędzin, w Parku Millenijnym, nad ujściem Widawy. Odnowimy trasy piesze i miejsca spacerowe między osiedlami - obiecuje kandydat.

Tramwaj wodny na Odrze

Jacek Sutryk wiele także mówił o Odrze.
- Otworzymy Marinę dedykowaną miłośnikom pływania. Uruchomimy tramwaj wodny. Stworzymy infrastrukturę dla taksówek rzecznych. Stworzymy rekreacyjne pętle kajakowe na Niskich Łąkach i wokół Wielkiej Wyspy. Stworzymy nowe przystanie kajakowe, żeglarskie, motorowodne. Będziemy wspierali działania na rzecz rozwoju żeglarstwa we Wrocławiu - opowiadał Jacek Sutryk.
Kandydat ba prezydenta Wrocławia zapowiedział także budowę czterech krytych pływalni. Jedna na powstać na Psim Polu lub w rejonie Strachocina, druga na Brochowie, trzecia na Gądowie, a czwarta w rejonie Leśnicy, Stabłowic lub Złotnik.
- Zrewitalizujemy przedwojenne kąpielisko na Niskich Łąkach. Stworzymy kąpieliska: przy ul. Połbina obok stanicy fundacji „Hobbit”, w okolicach ul. Wejherowskiej, przy Stanicy na Biskupinie, przy porcie węglowym u ujścia Oławy. Utworzymy tam centrum rekreacyjne i kajakowe. Wyremontujemy istniejące baseny i pływalnie - obiecywał kandydat.

Wrocław nie zlikwiduje ogródków działkowych

Jacek Sutryk zagwarantował, że miasto nie zlikwiduje ogródków działkowych.
- Utworzymy specjalny fundusz dla tych ogródków działkowych, które zdecydują się otworzyć swoje alejki dla wszystkich mieszkańców - mówił kandydat na prezydenta Wrocławia.

Jacek Sutryk zapowiedział również, że będzie dbać o markę Wrocławia jako stolicy kultury. - Twórcy i pracownicy kultury potrzebują stałego wsparcia, miasto im to zagwarantuje - mówił kandydat na prezydenta Wrocławia.
Jacek Sutryk na koniec zapowiedział też, że będzie traktował pracę we wrocławskim magistracie jako służbę. Dodał, że tego programu nie zrealizuje sam. - Musimy to zrealizować razem, bo Wrocław to wspólna sprawa - zakończył Sutryk.

Wideo

Komentarze 201

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Andrzej

Mamy super kandydata Jarka Bogusławskiego - cała Polska nam go zazdrości - spójrzcie w internet !
To uczciwy i prawy człowiek , nie dajmy się znowu oszukać tym bandytom !

D
DamianSEb

od początku każdemu powtarzam, że stawiam na Koalicję Obywatelską.Według mnie jedna partia z jasnym przekazem,a co najważniejsze chcą walczyć z tym strasznym smogiem czasem się oddychać nie da... w moim okręgu mam nadzieje że zwycięży Charłampowicz, człowiek któremu jestem w stanie zaufać. Jeden z niewielu.

g
gośc

jedna ulubiona paniusia została panią dyrektor od zieloności

g
gość

przypomina mi się co powiedział pewien Francuz - " inteligentnych ludzi jest w społeczeństwie jakieś 5 procent, więc moją kampanię robię dla idiotów.

f
fabianS

dla mnie najważniejsze jest to aby wybory na radnego wygrał Sebastian Lorenc, szanuje niezmiernie tego człowieka i życzę mu powodzenia

j
jak tejot

byli mądrzy, tobyśmy mieli Wrocław europejski i cywilizowany i przyjazny mieszkańcom ... ale nie są.

j
jak tejot

byli tak mądrzy...ale nie są .

.

.

,.;

się na to barachło nabiorą. Bezczelne typy.

d
dalej

Kogo zatem proponujecie i jakie argumenty za wskazaną kandydaturą ?
Promujmy tych którzy mogą coś zmienić na lepsze - nie piszmy już o DUTKIewiczach bo tylko im reklamę robimy.

w
wroc

Dutkiewicze, Sutryki, Michalaki won z Wrocławia do Mikstatu tam sobie rządzić możecie

h
hjjg

Fakty są inne. Z MPK tak nikt nie korzysta, że w tym roku najprawdopodobniej padnie rekord wszech czasów - 210 mln przewiezionych pasażerów w roku.

y
yarroB

Chyba więcej parkingów do likwidacji! :-)

t
tejot

Panie Sutryk, ludzie naprawdę nie są idiotami, a pan nie jest człowiekiem z zewnątrz, tylko od 7 lat dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych i bliskim współpracownikiem Rafała I Wielkiego.
Cały Pański program można podsumować: "naprawię to co mój poprzednik spieprzył", tyle, że Pan sam do spieprzenia tego wszystkiego się dołożył, to raz, dwa niektóre z Pańskich pomysłów są albo absurdalnie głupie, albo są kotletami odgrzewanymi przy okazji każdej kolejnej kampanii.
Strażnicy Osiedlowi?? Na cholerę!!! Może zamiast tworzenia kolejnych etatów zmusić Straż Miejską aby zajęła się czymś więcej niż ściganiem staruszków handlujących czosnkiem??
Zielone ulice?? Przecież to za kadencji pańskiego szefa centrum miasta zamieniono w betonową pustynię!!!
Parkingi Osiedlowe?? Gdzie je pan wciśnie na Sępolnie, Biskupinie czy w centrum?? Zerwie umowę z Budimexem na parking pod Halą Stulecia, czy może wyburzy którąś z postawionych w centrum galerii??
Miejsca w żłobkach i przedszkolach?? Może najpierw niech Pan łaskawie ogarnie burdel do jakiego Pan doprowadził przy okazji wdrażania elektronicznej rekrutacji.
Tramwaj Wodny?? O tym już Zdrojewski opowiadał, Dutkiewicz też w każdej kampanii wspominał lecz nikt palcem w bucie w tej sprawie nie kiwnął.
Tramwaje niskopodłogowe?? Czy mam rozumieć, że zostanie unieważniona umowa z Moderusem?? Bo z tego co wiem MPK już zamówiło kilkadziesiąt wozów z TYLKO CZĘŚCIOWO niską podłogą.
Stolica kultury?? No właśnie raptem w sobotę mieliśmy pokaz kultury we Wrocławiu gdy bandyci pod przywództwem chronionego przez miasto Międlara napadli na uczestników marszu równości.

t
to wiecznie żywy

nieważne, kto głosuje. ważne, kto liczy głosy :-). Ku Chwle Ojczyzny Panie Prezydencie...

Dodaj ogłoszenie