Miedź Legnica rozgromiła Pogoń w Siedlcach

Aż 4:0 wygrała Miedź Legnica z Pogonią Siedlce w meczu 16. kolejki I ligi. Gole dla podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza strzelali Damian Rasak, Wojciech Łobodziński, Paul Batin oraz zawodnik gospodarzy Arkadiusz Jędrych, który pokonał własnego bramkarza.

Koncertowo spisali się w sobotę piłkarze Miedzi Legnica, gromiąc na wyjeździe Pogoń Siedlce. Nietypowym hat-trickiem popisał się Petteri Foresell. Reprezentant Finlandii tym razem nie strzelił ani jednego gola, ale za to zanotował aż trzy asysty.

Pierwsza połowa była wyrównana. Goście objęli prowadzenie po niefortunnej interwencji obrońcy Pogoni Arkadiusza Jędrycha, który zaskoczył własnego bramkarza. Dopiero po zmianie stron legniczanie zdominowali rywali.

Chrobry Głogów pokonał lidera!

Najpierw w 57 min wynik na 2:0 podwyższył młodzieżowy reprezentant Polski Damian Rasak, wykorzystując dokładne podanie od Forsella. 20 minut później Fin idealnie obsłużył Wojciecha Łobodzińskiego, a ten trafiając na 3:0 odebrał gospodarzom jakiekolwiek nadzieje na choćby punkt.

Piłkarze Ryszarda Tarasiewicza nie zamierzali osiadać na laurach i w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry dobili siedlczan. Forsell zagrał wzdłuż bramki, a rezerwowy Paul Batin musiał tylko dostawić nogę.

Dzięki wygranej Miedź zbliżyła się do ligowego podium, od którego dzieli ją teraz pięć oczek.