Kudyba: Sędziowie nie byli obiektywni

Paweł Witkowski
W meczu KS-u nie brakowało kontrowersyjnych decyzji sędziego
W meczu KS-u nie brakowało kontrowersyjnych decyzji sędziego Piotr Krzyżanowski
W 26. kolejce I ligi KS Polkowice przegrał u siebie z GKS-em Katowice 1:2. To był drugi mecz z rzędu zielono-czarnych, w którym stracili decydującą bramkę w ostatnich minutach.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy. Dośrodkowanie Przemysława Szusz-kiewicza na bramkę zamienił Grzegorz Kuświk. Chwilę później napastnik mógł podwyższyć wynik, ale tym razem górą (choć z dużymi problemami) był bramkarz Gieksy Witold Sabela. Długo przewagę mieli polkowiczanie. Goście dopiero po półgodzinie gry doszli do głosu. Najpierw groźnie uderzył Jan Beliancin, chwilę później wyrównanie zdobył Mateusz Zachara.

Zielono-czarni byli blisko szybkiej odpowiedzi, jednak znakomicie interweniował Sabela. Gospodarze nie poprzestawali w atakach. Jeszcze przed przerwą wbili piłkę do siatki, ale gola nie uznał arbiter spotkania, dopatrując się faulu polkowiczan.
W drugiej partii gra się wyrównała. Dobre akcje do zdobycia prowadzenia mieli i KS i GKS. W doliczonym czasie szczęśliwą bramkę po rykoszecie zdobyli jednak przyjezdni po trafieniu Kamila Szymury.

- Zawsze jestem daleki od zrzucania winy na sędziów, ale obejrzałem nagranie z tej sytuacji i trudno jest dopatrzyć się tam przewinienia. Mam pretensje do arbitrów, bo w paru momentach można było odnieść wrażenie, że arbitrzy nie byli obiektywni - mówi trener KS-u Janusz Kudyba. W przeciągu ostatnich kilko dni uciekły nam punkty, i to po golach w ostatnich minutach, ale trudno. Nie poddajemy się. Liga jest wyrównana, nawet faworyci tracą punkty. Do końca jeszcze osiem kolejek i sporo punktów do zdobycia - kończy.

Wczoraj rozegrano pozostałe mecze 26. kolejki. W dalszym ciągu na swoją pierwszą wygraną w I lidze czeka Ryszard Tarasiewicz. Szkoleniowiec Pogoni w tej kolejce znów musiał pocieszyć się wynikiem 1:1. Szczecinianie tym razem zremisowali w Radzionkowie.

KS Polkowice - GKS Katowice 1:2 (1:1)
Bramki:
Grzegorz Kuświk 8 - Mateusz Zachara 35, Kamil Szymura 90+3.
Sędziował: Piotr Wasielewski (Kalisz)
KS: Kazimierczak - Bartków, Nowak, Darda, Szuszkiewicz - Janus, Dąbrowski, Ałdaś (75 Bancewicz), Peroński (81 Podstawek), Piotrowski - Kuświk Ż.
GKS: Sabela - Rzepka (46 Cholerzyński Ż), Szymura, Kowalczyk, Sobotka - Hołota, Beliancin, Chmiel Ż, Gierczak (83 Chwalibogowski) - Pitry (62 Stefański), Zachara.

I liga
26. kolejka: Bogdanka - Zawisza 4:2 (Zuber 26, Nikitović 61 karny, 90 k, Łuczak 81 - Ilków-Gołąb 25, Oleksy 68), Olimpia G. - Warta 2:1 (Cieśliński 28, 48 k - Piceluk 90), Kolejarz - Wisła 2:0 (Basta 67, 70), Dolcan - Arka 1:1 (Tataj 45 - Tomasik 12), Flota - Polonia 0:0, Ruch - Pogoń 1:1 (Kopacz 10 - Ława 60 k), Termalica - Sandecja 0:0, Piast - Olimpia E. 1:0 (Kędziora 57).

1. Piast Gliwice 26 46 42-33
2. Termalica Nieciecza 26 46 34-19
3. Pogoń Szczecin 26 46 43-24
4. Bogdanka Łęczna 26 43 40-28
5. Zawisza Bydgoszcz 26 42 36-33
6. Arka Gdynia 26 41 43-31
7. Kolejarz Stróże 26 41 27-23
8. Flota Świnoujście 26 36 32-30