MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ktoś włamał się na podwórku neonów we Wrocławiu! Straty są liczone w tysiącach złotych

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Na podwórku z neonami przy ul. Ruskiej w nocy z soboty na niedzielę (11/12 maja) próbowano włamać się do kilka instytucji pozarządowych. Złodziej wszedł do jednej z fundacji i zabrał drogi sprzęt.
Na podwórku z neonami przy ul. Ruskiej w nocy z soboty na niedzielę (11/12 maja) próbowano włamać się do kilka instytucji pozarządowych. Złodziej wszedł do jednej z fundacji i zabrał drogi sprzęt. Konrad Bałajewicz / Polska Press
Złodzieje nie mieli skrupułów i po raz drugi włamali się do fundacji Kalejdoskop Kultur, znajdującej się w galerii neonów przy ul. Ruskiej 46. Sprzęt, który skradziono, wart jest tysiące złotych. Właściciele fundacji proszą o pomoc w poszukiwaniu sprawców kradzieży.

Seria włamań do różnych organizacji pozarządowych, znajdujących się w słynnym podwórku neonowym przy ul. Ruskiej, miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę (11/12 maja). Złodziejom lub złodziejowi udało się włamać do fundacji Kalejdoskop Kultur, która prowadzi m.in. bezpłatną pomocą psychologiczną dla migrantów.

- Już po raz drugi w tym roku nasza fundacja Kalejdoskop Kultur została okradziona. Nie pomogły nowe zabezpieczenia w drzwiach i prośby do zarządcy budynku o poprawę warunków bezpieczeństwa. Złodziej wrócił, tym razem ukradł nam m.in. zestaw 20 kijków do nordic walking, rzutnik, telefony. Wszystkie sprzęty wykorzystujemy w naszej pracy z dziećmi i dorosłymi potrzebującymi wzmocnienia i wsparcia psychologicznego – mówi wiceprezeska fundacji, Małgorzata Chilkiewicz.

Wartość tylko samych kijków do nordic walking to 3 tysiące złotych. Sprawę bada policja, właściciele proszą o pomoc w poszukiwaniu sprawcy. Jeśli ktokolwiek z was był świadkiem włamania lub wie cokolwiek na ten temat, proszony jest o kontakt pod adresem mailowym: [email protected].

To kolejna kradzież w siedzibie fundacji. Pierwsza miała miejsce na początku kwietnia, skradziono wtedy część sprzętu elektronicznego, w tym aparat telefonu, pod którym dokonywano rejestracji na pomoc psychospołeczną.

- Nasza siedziba przestała być dla nas bezpiecznym miejscem i chyba ta strata poczucia bezpieczeństwa jest dla nas najdotkliwsza. Ale nie możemy też zapominać o sprawach bardziej przyziemnych. Nie mamy już środków, które moglibyśmy przeznaczyć na odkupienie skradzionego sprzętu. Już raz odkupiłyśmy najbardziej niezbędne rzeczy po włamaniu w kwietniu. Na nasz budżet składają się środki z dotacji, których nie możemy wydawać na zakup skradzionych przedmiotów – przyznaje Magłorzata Chilkiewicz.

Wszystkie osoby chcące wesprzeć fundację w tej trudnej sytuacji, mogą przekazać darowiznę za pośrednictwem tego linku: https://pomagam.pl/3na7nh. Fundacja Kalejdoskop Kultur od 10 lat wynajmuje pomieszczenia przy ul. Ruskiej 46. Współpracuje z Wydziałami Zdrowia i Edukacji Urzędu Miejskiego, pomaga w zakresie edukacji międzykulturowej, wsparcia psychospołecznego dla uczniów i ich rodziców a także nauczycieli.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska