Koszykówka. Śląsk pokonał po dogrywce MKS Dąbrowę Górniczą 96:92, a PGE Turów poległ w Gdyni 78:86

Rafał Bajko
Piątkowe starcie z MKS-em było dla Śląska drogą przez mękę. Na szczęście, wrocławianie ostatecznie wygrali Paweł Relikowski
Już w piątek dolnośląskie ekipy rozegrały mecze 27. kolejki Tauron Basket Ligi. PGE Turów przegrał z Asseco Gdynia 78:86, a Śląsk ograł MKS Dąbrowę Górniczą 96:92.

O tym, że wygrać w Gdyni nie jest łatwo już pisaliśmy. Pierwsza połowa zdecydowanie potwierdziła ową tezę. Zgorzelczanie po bardzo wyrównanych 20 minutach przegrywali bowiem z nieobliczalnymAsseco 38:42.

Po przerwie obraz gry wiele się nie zmienił. Oba zespoły toczyły zacięty bój o zwycięstwo do ostatnich sekund, w których więcej zimnej krwi zachowali gospodarze.

Pod górkę mieli też koszykarze Śląska. Gdy po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniało 14:24 w hali Orbita zapachniało sensacją. Znakomitą dyspozycją popisał się w tym fragmencie meczu szczgólnie Myles McKay, który "poczęstował wrocławian trzema trójkami.W drugiej odsłonie dąbrowianie grali jeszcze lepiej, gdyż do szatni schodzili przy prowadzeniu 47:33.

Trzecia kwarta zaczęła się dla WKS-u jeszcze gorzej. Kilka minut po rozpoczęciu tej odsłony goście wygrywali nawet 53:33. Ekipa Emila Rajkovicia wzięła się jednak w garść i dogoniła beniaminka ligi w czwartej kwarcie.

O wszystkim decydowała dogrywka, w której gospodarze nie pozostawali już rywalom złudzeń.

Tauron Basket Liga
Asseco Gdynia - PGE Turów Zgorzelec 86:78 (19:24, 23:24, 20:16, 24:24)
Asseco: Walton 20, Szczotka 15 (1x3), Galdikas 12, Matczak 10, Frasunkiewicz 3 (1) - Kowalczyk 12 (1), Żołnierewicz 9 (2), Parzeński 5 (1), Szymański, Radosavljević.
PGE Turów: Taylor 13 (1x3), Chyliński 7 (1), Dylewicz 6 (2), Wright 5, Natiażko 3 - Moldoveanu 15 (2), Jaramaz 15 (5), Kulig 7, Czyż 5, Collins 2.

Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 96:92 (14:24, 19:23, 21:19,29:17, d. 13:9)
Śląsk: Dłoniak 23 (3x3), Wiśniewski 16 (4), Mladenović 8, Ikovlev 7 (1), Kinnard 2 - Trice 21 (1), Radivojević 15 (1), Tomaszek 2, Gabiński 2.
MKS: McKay 26 (5x3), Pepper 19 (3), Weaver 16 (1), Zmarlak 9, Piechowicz 7 - Szymański 8 (1), Brown 7 (1), Dziemba, Metelski.

Pozostałe mecze 27. kolejki: King Wilki Morskie Szczecin - Polpharma Starogard Gd. 100:82 (28:23, 26:18, 22:23, 24:18), Stelmet Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 85:84 (17:25, 23:22, 24:17, 21:20), Trefl Sopot - Rosa Radom (po zamknięciu wydania gazety). Sobota: Jezioro Tarnobrzeg - Anwil Włocławek (g. 18), AZS Koszalin - Wikana Start Lublin (g. 18). Niedziela: Energa Czarni Słupsk - Polfarmex Kutno (g. 20, Polsat Sport News).