Koszykówka. Śląsk dzielnie walczył, ale ostatecznie uległ Telenetowi

RB
Witalij Kowalenko i spółka walczyli w Ostendzie bardzo dzielnie. Musieli jednak przełknąć gorycz porażki Tomasz Hołod
W 5. kolejce 1/32 Pucharu FIBA Europe Śląsk przegrał z belgijskim Telenetem Ostenda 68:75. Wrocławianie już wcześniej stracili szanse na awans do najlepszej szesnastki rozgrywek.

Do składu wrocławian wrócił kapitan Kamil Chanas, dzięki czemu Emil Rajković zyskał kolejnego ważnego gracza do rotacji. Śląsk rozegrał zresztą w Ostendzie naprawdę niezłe zawody. Na uwagę zasługuje szczególnie postawa WKS-u w drugiej kwarcie, kiedy to udało się wręcz stłamsić gospodarzy (20:9).

Telenet, jako niepokonany lider tabeli grupy "Q", zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w końcowych minutach ostatniej odsłony. Śląsk zbliżył się co prawda do rywali na odległość dwóch oczek (61:63), ale nie zdołał postawić kropki nad "i". Gospodarze byli za to skuteczniejsi.