MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jacek Kmiecik
@Cristiano/X
Portugalski atakujący Al Nasr Rijad Cristiano Ronaldo ustrzelił hat-tricka w drugim kolejnym meczu. 39-letni Cristiano pierwszy raz od sezonu 2015/16 zdobył 32 ligowe bramki.

Cristiano Ronaldo strzelił dwa gole w pierwszych 12 minutach meczu z Al Wahdą Mekka w 30. kolejce Saudi Pro League, a trzecią bramkę zdobył w 52. minucie.

„Czuję się świetnie, dzięki zespołowi i kibicom!” – Cristiano skomentował wyczyn na swoim Instagramie:

Portugalczyk ustrzelił trzy hat-tricki w pięciu ostatnich ligowych meczach. Strzelił także po trzy gole przeciwko Al Tai Ha'il (5:1) 30 marca i Abhie Club (8:0) 2 kwietnia.

Cristiano Ronaldo powiększył swoją przewagę nad Lionelem Messim pod względem hat-tricków. Portugalczyk ma obecnie na kocie 66 hat-tricków, a Argentyńczyk – 57. W 29 przypadkach Cristiano strzelił przynajmniej jednego gola z rzutu karnego, a Messi ma na swoim koncie 12 hat-tricków z bramką z rzutu karnego.

Obecnie Cristiano ma na swoim koncie 32 gole i 10 asyst w bieżących rozgrywkach i prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej profesjonalnej ligi saudyjskiej, mając 14 punktów przewagi nad Serbem Aleksandarem Mitroviciem z Al Hilal Rijad. Ronaldo jest także najlepszym strzelcem mistrzostw Arabii Saudyjskiej.

Cristiano Ronaldo ma na koncie najwięcej sukcesów w rozgrywkach ligowych od 8 lat. Ostatni raz strzelił więcej goli w sezonie 2015/16 – występując w Realu Madryt, strzelił 35 goli w LaLiga.