Koszykówka: PGE Turów przegrał w Sopocie

Grzegorz Bereziuk
PGE Turów Zgorzelec przegrał drugi mecz półfinałowy play-off w Sopocie z Treflem 71:77. W serii do trzech wygranych jest remis 1:1. Teraz rywalizacja przenosi się do Zgorzelca.

Od początku oba zespoły były mocno skoncentrowane i skupiły się na obronie. Najpierw lepiej prezentował się Trefl, ale w miarę upływu czasu zaczął mieć kłopoty w ofensywie i popełniał straty (4 w ciągu 5 min). Z tego faktu skorzystali goście, którzy po trójce Michała Chylińskiego wyszli na prowadzenie 10:8, którego nie oddali do końca kwarty (16:14).
W drugiej kwarcie zgorzelczan, którzy w porównaniu do początku meczu wyszli na parkiet w zupełnie innym składzie, chwilowo dopadła niemoc, przez co Trefl wrócił do gry. Gospodarze złapali właściwy rytm, wygrywali walkę pod tablicami i po dwóch trójkach z rzędu Filipa Dylewicza (w całym meczu 25 pkt.) wygrywali już 38:25. Czarno-zieloni przed przerwą zdołali jednak odrobić część strat (31:40).
Dzięki świetnej grze Michała Chylińskiego w trzeciej kwarcie PGE Turów cały czas był w grze o korzystny rezultat. Po akcji 2+1 obrońcy zespołu trenera Jacka Winnickiego w 27. min sopocianie prowadzili 55:50, a po punktach z linii rzutów wolnych Michała Gabińskiego już tylko 58:55. Goście w kluczowej kwarcie poszli za ciosem i w 34. min po trójce Ronalda Moore był remis 60:60. Wydawało się, że kwestią czasu jest wypracowanie przez gości bezpiecznej przewagi, lecz niestety graczy PGE Turowa kolejny raz dopadła strzelecka niemoc. Rozregulowany celownik miał zwłaszcza Daniel Kickert, który opuścił parkiet dopiero w momencie złapania piątego przewinienia. Niemoc rywali wykorzystali sopocianie, którzy mozolnie powiększali przewagę i ostatecznie wygrali 77:71.
Tym samym w serii toczonej do trzech wygranych jest remis 1:1. Mecz numer 3 serii półfinałowej w Zgorzelcu w sobotę. Początek o godz. 18. Transmisja w TVP Sport, Radiu Wrocław i Muzycznym Radiu.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 77:71 (14:16, 26:15, 18:24, 19:16)