Koszykówka. Eliminacje do EuroBasketu 2017: Białoruś - Polska 79:62

RB, Radosław Patroniak, AIP
Polskie koszykarki przegrały sromotnie z Białorusią
Reprezentacja Polski kobiet przegrała kolejny mecz w eliminacjach do mistrzostw Europy 2017. Tym razem nasze zawodniczki uległy na wyjeździe Białorusinkom 62:79.

Po klęsce w Belgii podopieczne Todora Mołłowa rozegrały lepsze spotkanie z Białorusią w Mińsku, ale i tak poniosły porażkę, w dodatku w takich rozmiarach, że rywalki mają już lepszy bilans spotkań bezpośrednich.

Awans do turnieju finałowego ME coraz bardziej więc oddala się od Polek. Biało-czerwone mogą być zadowolone tylko z trzeciej kwarty, w której odrobiły dużo strat. W tym fragmencie gry wyróżniała się Andżelika Stankiewicz z MKS-u Polkowice, która trafiała do kosza zarówno po indywidualnych akcjach, jak i z dystansu. W meczu wystąpiła również druga z dolnośląskich zawodniczek - Agnieszka Śnieżek ze Ślęzy Wrocław.

W czwartej kwarcie znów jednak nasze panie dały popis nieskuteczności. Duży zawód sprawiła liderka reprezentacji Ewelina Kobryn, kończąc mecz z dorobkiem jednego punktu.