Koszykówka: CCC Polkowice w wielkim finale play-off! [ZDJĘCIA]

Paweł Kucharski
Koszykarki CCC Polkowice są już pewne występu w wielkim finale Ford Germaz Ekstraklasy. Podopieczne trenera Jacka Winnickiego po raz trzeci pokonały Energę Toruń. Tym razem 83:76. Bohaterką ekipy pomarańczowych znów była Nnemkadi Ogwumike, która rzuciła aż 34 punkty i miała 13 zbiórek.

Piątkowe spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Przenosiny rywalizacji do hali w Toruniu ewidentnie podziałały na korzyść Energi. Wiatru w żaglu miejscowym już na samym początku dodał celny rzut za trzy Emilii Tłumak. W siódmej minucie zza łuku trafiła również Weronika Idczak i CCC przegrywało już 11:17. Ale klasa klasa polkowiczanek nie pozwoliła im na dalsze tracenie dystansu.

Nasze zawodniczki nie pozwoliły Enerdze odskoczyć na więcej punktów i praktycznie przez pełne 40 minut toczyła się rywalizacja kosz za kosz. Do przerwy był remis po 39, a wynik po stronie wicemistrzyń Polski ciągnęła Nnemkadi Ogwumike, która po 20 minutach spotkania miała na swoim koncie już 15 oczek.

W trzeciej kwarcie amerykańska środkowa wicemistrzyń Polski nieco spuściła z tonu, ale w zdobywaniu punktów dzielnie wyręczyły ją partnerki. Co prawda Energa przez dłuższy czas była na prowadzeniu, ale bardzo niewielkim. Po pół godzinie gry było 58:56 dla miejscowych. Taki wynik zwiastował duże emocje w ostatnich dziesięciu minutach. I rzeczywiście takowe były.

Ostatnią kwartę znów lepiej zaczęły torunianki. W czwartej minucie tej części gry prowadziły 68:61.Wtedy jednak do akcji ponownie wkroczyła Ogwumike, która w krótkim czasie zdobyła dziewięć punktów. Szala zwycięstwa powoli zaczęła się przechylać na stronę CCC, aż w końcu na 37 sekund przed końcem trafiła Belinda Snell i zrobiło się 79:72 dla pomarańczowych. Energa nie była w stanie się już podnieść.

W finale CCC zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Artego Bydgoszcz - Wisła Kraków. Po dwóch pierwszych meczach jest remis 1-1. Trzecie i czwarte spotkania w weekend w Krakowie.

Energa Toruń - CCC Polkowice 76:83 (23:20, 16:19, 19:17, 18:27)