Koszykarski Śląsk Wrocław awansował do I ligi [ZDJĘCIA]

Michał Rygiel
Jest co świętować - Śląsk potrzebował tylko sezonu żeby znaleźć się na zapleczu Polskiej Ligi Koszykówki Tomasz Hołod
Koszykarze Śląska Wrocław pokonali KK Warszawa w decydującym spotkaniu półfinałowym II ligi mężczyzn i tym samym awansował na zaplecze Polskiej Ligi Koszykówki

Wątpliwości praktycznie nie było - Śląsk Wrocław od początku zdominował starcie z KK Warszawa i rozgromił rywala w trzecim meczu półfinałów II ligi. Warszawiacy nie potrafili pozbierać się po fatalnej czwartej kwarcie meczu numer dwa i już po pierwszej odsłonie środowego meczu przegrywali trzynastoma punktami.

Podopieczni Dominika Tomczyka i Jacka Krzykały szybko znaleźli swój rytm rzutowy, trafiając spod kosza, z półdystansu i zza łuku. Praktycznie wszystkie punkty w pierwszej kwarcie dla Śląska zdobył tercet Wojciech Jakubiak - Jakub Musiał - Aleksander Dziewa. Żaden z nich nie ma więcej niż 20 lat - to kolejne złote pokolenie WKS-u!

W drugiej odsłonie batalia przeniosła się pod kosz, tylko dwa rzuty w wykonaniu obu drużyn wpadły spoza „pomalowanego”. Na szczęście dla Śląska, pudła z dystansu nie kosztowały wrocławian prowadzenia.

Po przerwie celem było zabicie spotkania i misja została zakończona całkowitym sukcesem. Ponownie zaczęły wpadać trójki, gra do środka i na zewnątrz funkcjonowała bez zarzutu, czego nie można powiedzieć o dyspozycji KK. Warszawiacy trafili tylko trzy rzuty z gry. W czwartej kwarcie wszystko było już jasne, ale Śląsk i tak ją wygrał, stawiając kropkę nad i.

Wrocławianie awansowali do I ligi i mecze finałowe z AZS-em Kraków zagrają na luzie. Śląsk powoli wraca na swoje miejsce.

II liga, półfinały, mecz numer 3.

Śląsk Wrocław - KK Warszawa 83:52 (22:9, 15:19, 27:7, 19:17)

Śląsk: Dziewa 16 (1x3), Musiał 14, (2), Jakubiak 13 (3), Wilczek 8 (2), Stawiak 7 (2), Żeleźńak 6, Ratajczak 6 (1), Musijowski 5., Bożenko 3 (1), Krakowczyk 3 (1), Sasik 2, Kurkowiak

KK: Kosiński 9 (1), Sarnacki 8 (1), Hybiak 8 (1), Pietkiewicz 7, Wojtyński 7 (1), Szpyrka 6, Jaremkiewicz 4, Lewandowski 2, Rudko 1, Koźluk, Jaworski, Dziatczuk

Stan rywalizacji 2:1 dla Śląska. Mecze finałowe: Śląsk Wrocław - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 13.05 we Wrocławiu, 20.05 w Krakowie.