Kornel Morawiecki nie żyje. Miał 78 lat. Miał raka trzustki

m
Udostępnij:
Kornel Morawiecki nie żyje. Wrocławski poseł i ojciec premiera Mateusza Morawieckiego zmarł w poniedziałek w szpitalu MSWiA w Warszawie. Miał 78 lat. Informację o jego śmierci potwierdziła córka, Anna Morawiecka. - Od wczoraj stan zdrowia mojego taty się bardzo pogorszył i jest we mnie pewien smutek - mówił w piątek podczas spotkania z wyborcami premier Mateusz Morawiecki. A prezydent Andrzej Duda zdecydował w piątek o przyznaniu Kornelowi Morawieckiemu Orderu Orła Białego - najwyższego odznaczenia państwowego. Kornel Morawiecki był Honorowym Obywatelem Wrocławia. - We wtorek w godz. 12 - 18 w starym Ratuszu zostanie wystawiona księga kondolencyjna - zapowiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

78-letni Kornel Morawiecki przed kilkoma laty przeszedł zawał serca. Teraz walczył z rakiem trzustki. W połowie stycznia lekarze ze Szpitala Wojskowego przy ul. Weigla we Wrocławiu stwierdzili u Morawieckiego żółtaczkę. Gdy jednak wykonali dodatkowe badania tomograficzne, okazało się że ojciec premiera ma nowotwór trzustki. Już po kilku dniach trafił na stół operacyjny w szpitalu MSWiA w Warszawie. Przeszedł poważną, trzygodzinną operację.

- Gdyby nie szybkie badanie na tomografie i diagnoza, sytuacja ze mną byłaby tragiczna. Mógłbym się już żegnać z tym padołem - mówił wtedy poseł.

Przed kilkoma dniami Kornel Morawiecki znów trafił do szpitala w Warszawie. - Od wczoraj stan zdrowia mojego taty się bardzo pogorszył i jest we mnie pewien smutek - powiedział w piątek podczas spotkania z wyborcami premier Mateusz Morawiecki.
Niedługo później prezydent Andrzej Duda zdecydował o odznaczeniu Kornela Morawieckiego Orderem Orła Białego "w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej".

Kornel Morawiecki miał dwa wielkie sukcesy. To Solidarność Walcząca i Mateusz [SYLWETKA]

Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek przed południem.

Kornel Morawiecki to założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej. Był działaczem opozycyjnym. Ostatnio był posłem na Sejm. Wybrano go z list Kukiz '15, ale w 2016 roku zrezygnował z członkostwa w tym klubie w związku z oddaniem za niego głosu przez posłankę Małgorzatę Zwiercan w głosowaniu nad wyborem sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Należął do klubu Wolni i Solidarni. Miał 78 lat. Był ojcem premiera Mateusza Morawieckiego.
W październikowych wyborach parlamentarnych był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na senatora na Podlasiu.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Dodaj ogłoszenie