Koniec miłości do betonowych trawników? Popularność zyskują domy pod miastem

materiał informacyjny
Udostępnij:
Trwająca pandemia koronawirusa spowodowała, że jako społeczeństwo przewartościowaliśmy sobie wiele dotychczasowych zwyczajów czy poglądów. Uczymy się, ćwiczymy, zwiedzamy przez Internet, ale też oglądamy i częściej kupujemy w Internecie – nawet przedmioty i usługi, które do niedawna kojarzyły się wyłącznie z offline. Przymusowa samoizolacja udowodniła nam też, że do właściwego funkcjonowania potrzebujemy kontaktu z przyrodą, a o to trudno w miastach. Czy dlatego coraz więcej z nas rozważa sprzedaż mieszkania w centrum i przeprowadzkę do domu pod miastem?

Kto od kilku tygodni nie zazdrości przestrzeni wszystkim tym, którzy mieszkając w domach mają do dyspozycji ogród, trawnik, drzewa, kwiaty? Poza miastem zdecydowanie łatwiej znaleźć też miejsca, gdzie bez kontaktu z drugim człowiekiem można wybrać się na spacer z dziećmi lub przebieżkę. Dlatego w ostatnich tygodniach, pomimo niepewnej sytuacji na rynku kredytów hipotecznych, wzrasta liczba ludzi rozważających budowę domu pod miastem.

Liczba zapytań o gotowe projekty domów w ostatnich tygodniach wzrasta dość gwałtownie. Tylko w kwietniu br. skontaktowało się z nami o ponad 30% klientów więcej, niż pod koniec ubiegłego roku, jeszcze przed pandemią – mówi Wojciech Rynkowski, kierownik działu wydawnictw w Extradom.pl. – Nasi klienci najczęściej szukają domów średniej wielkości, od 100 do 150 mkw., takich które będą relatywnie proste i szybkie w budowie i które łatwo wpisać w działkę budowlaną, na której obowiązkowo musi zmieścić się choćby niewielki ogród – zaznacza Wojciech Rynkowski.

Konieczność dostosowania się Polaków do reżimu sanitarnego w ostatnich tygodniach sprawiła, że duża część z nas pracowała z domu, w ramach home office. Produktywność firm, których pracownicy wykonywali swoje obowiązki zdalnie wcale nie spadała, a w wielu przypadkach była nawet wyższa niż przed pandemią. Zdaniem specjalistów praca zdalna zostanie z nami na dłużej i coraz więcej firm będzie oferowała tego typu zatrudnienie. Spowoduje to, w dłuższej perspektywie, że nie będzie potrzeby kupowania drogich mieszkań w centrach dużych miast, a pracę dla duży korporacji będzie można wykonywać ze swojego fotela w domu pod miastem.

Główne wątpliwości naszych klientów, którzy wcześniej rozważali kupno mieszkania, dotyczą kosztów budowy domu oraz poziomu skomplikowania całego procesu budowy. Część z nich nie dowierza, kiedy słyszy, że budowa 100-metrowego domu w stanie surowym zamkniętym kosztuje ok. 280 tysięcy zł. Biorąc pod uwagę prawdopodobny zastój na rynku deweloperskim możemy być pewni, że dobrych ekip budowlanych w najbliższym czasie nie zabraknie – podkreśla Wojciech Rynkowski z Extradom.pl.

Pandemia COVID-19 bez dwóch zdań zmieniła nasze życie, ale część z tych zmian może nam wyjść na dobre. Kiedy już poradzimy sobie z wirusem, to może się okazać, że zamiast przeprowadzać się do miasta za pracą, praca wyprowadzi się za nami – do domu z ogrodem, pod miasto.

Więcej informacji dotyczących gotowych projektów domów znajdziecie na stronie Extradom.pl:

https://www.extradom.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie