Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koniec miłości do betonowych trawników? Popularność zyskują domy pod miastem

materiał informacyjny
Trwająca pandemia koronawirusa spowodowała, że jako społeczeństwo przewartościowaliśmy sobie wiele dotychczasowych zwyczajów czy poglądów. Uczymy się, ćwiczymy, zwiedzamy przez Internet, ale też oglądamy i częściej kupujemy w Internecie – nawet przedmioty i usługi, które do niedawna kojarzyły się wyłącznie z offline. Przymusowa samoizolacja udowodniła nam też, że do właściwego funkcjonowania potrzebujemy kontaktu z przyrodą, a o to trudno w miastach. Czy dlatego coraz więcej z nas rozważa sprzedaż mieszkania w centrum i przeprowadzkę do domu pod miastem?

Kto od kilku tygodni nie zazdrości przestrzeni wszystkim tym, którzy mieszkając w domach mają do dyspozycji ogród, trawnik, drzewa, kwiaty? Poza miastem zdecydowanie łatwiej znaleźć też miejsca, gdzie bez kontaktu z drugim człowiekiem można wybrać się na spacer z dziećmi lub przebieżkę. Dlatego w ostatnich tygodniach, pomimo niepewnej sytuacji na rynku kredytów hipotecznych, wzrasta liczba ludzi rozważających budowę domu pod miastem.

Liczba zapytań o gotowe projekty domów w ostatnich tygodniach wzrasta dość gwałtownie. Tylko w kwietniu br. skontaktowało się z nami o ponad 30% klientów więcej, niż pod koniec ubiegłego roku, jeszcze przed pandemią – mówi Wojciech Rynkowski, kierownik działu wydawnictw w Extradom.pl. – Nasi klienci najczęściej szukają domów średniej wielkości, od 100 do 150 mkw., takich które będą relatywnie proste i szybkie w budowie i które łatwo wpisać w działkę budowlaną, na której obowiązkowo musi zmieścić się choćby niewielki ogród – zaznacza Wojciech Rynkowski.

Konieczność dostosowania się Polaków do reżimu sanitarnego w ostatnich tygodniach sprawiła, że duża część z nas pracowała z domu, w ramach home office. Produktywność firm, których pracownicy wykonywali swoje obowiązki zdalnie wcale nie spadała, a w wielu przypadkach była nawet wyższa niż przed pandemią. Zdaniem specjalistów praca zdalna zostanie z nami na dłużej i coraz więcej firm będzie oferowała tego typu zatrudnienie. Spowoduje to, w dłuższej perspektywie, że nie będzie potrzeby kupowania drogich mieszkań w centrach dużych miast, a pracę dla duży korporacji będzie można wykonywać ze swojego fotela w domu pod miastem.

Główne wątpliwości naszych klientów, którzy wcześniej rozważali kupno mieszkania, dotyczą kosztów budowy domu oraz poziomu skomplikowania całego procesu budowy. Część z nich nie dowierza, kiedy słyszy, że budowa 100-metrowego domu w stanie surowym zamkniętym kosztuje ok. 280 tysięcy zł. Biorąc pod uwagę prawdopodobny zastój na rynku deweloperskim możemy być pewni, że dobrych ekip budowlanych w najbliższym czasie nie zabraknie – podkreśla Wojciech Rynkowski z Extradom.pl.

Pandemia COVID-19 bez dwóch zdań zmieniła nasze życie, ale część z tych zmian może nam wyjść na dobre. Kiedy już poradzimy sobie z wirusem, to może się okazać, że zamiast przeprowadzać się do miasta za pracą, praca wyprowadzi się za nami – do domu z ogrodem, pod miasto.

Więcej informacji dotyczących gotowych projektów domów znajdziecie na stronie Extradom.pl:

https://www.extradom.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska