King – Śląsk: WKS przekroczył sto punktów. Rekordowy występ Kolendy

Paweł Relikowski
Koszykarze Śląska Wrocław po 4. kolejce Energa Basket Ligi wciąż niepokonani! Mistrzowie Polski w sobotę pokonali na wyjeździe Kinga Szczecin 103:78. Kapitalny występ zaliczył Łukasz Kolenda, który zdobył 30 punktów. To najlepszy wynik w karierze reprezentanta Polski.

Śląsk słabo zaczął mecz w Szczecinie. Wrocławianie notowali stosunkowo dużo strat, a ich skuteczność szwankowała. King prowadził różnicą dziewięciu punktów, ale przebłysk dobrej gry Łukasza Kolendy sprawił, że dolnośląski zespół na koniec pierwszej kwarty minimalnie przegrywał – 26:27. W drugiej odsłonie spotkania WKS przejął kontrolę nad przebiegiem meczu. Podopieczni Andreja Urlepa zaczęli celniej rzucać z dystansu. Po próbie za trzy punkty Conora Morgana Śląsk po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie, które zdołał utrzymać do końca połowy. Wrocławska drużyna schodziła na przerwę przy prowadzeniu 52:47.

Po zmianie stron WKS podkręcił tempo i szybko przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. „Trójkolorowi” w trzeciej kwarcie prowadzili różnicą 20 punktów. Liderem ofensywy mistrzów Polski był Łukasz Kolenda. Reprezentant Polski zdobył w sumie 30 punktów, co jest jego najlepszym osiągnięciem w całej karierze. W ostatnich minutach drużyna z Wrocławia po raz pierwszy w tym sezonie przekroczyła barierę 100 punktów, kończąc mecz zwycięstwem 103:78.

Śląsk po czterech kolejkach Energa Basket Ligi pozostaje niepokonany i jest liderem tabeli. Następnym ligowym rywalem WKS-u będą Grupa Sierleccy Czarni Słupsk (sobota, godz. 17:30). Wcześniej ekipa Urlepa podejmie w 2. kolejce 7DAYS EuroCupu Budućnost VOLI Podgorica (wtorek, godz. 20).