Karkonosze Jelenia Góra - Śląsk Wrocław 2:2. Śląsk Wrocław w skrajnie rezerwowym składzie zremisował z Karkonoszami Jelenia Góra

Śląsk Wrocław zremisował z Karkonoszami Jelenia Góra 2:2. Obie bramki dla Śląska strzelił Dawid Matuszewski FOT. slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław, a raczej Śląsk II Wrocław, zremisował z trzecioligowymi Karkonoszami Jelenia Góra 2:2. Spotkanie to było rozgrywane w ramach jubileuszu 70-lecia jeleniogórskiego klubu. Obie bramki dla WKS-u strzelił 19-letni Dawid Matuszewski.

Karkonosze Jelenia Góra - Śląsk Wrocław 2:2

Śląsk Wrocław okres przerwy na reprezentację spędzał aktywnie. Wprawdzie trener Jacek Magiera dał nico więcej oddechu kluczowym zawodnikom swojej drużyny, ale solidnie sprawdził głębie składu. Tuż po meczu z Jagiellonią, wygranym 2:1, po którym Śląsk przez kilka godzin był liderem PKO Ekstraklasy, powiedział, że chce sprawdzić piłkarzy grających ostatnio mniej lub wcale na tle mocnego rywala.

Udało się dogadać sparing z niemieckim RB Lipsk, w którym zgodnie z zapowiedziami trener "Wojskowych" wystawił takich zawodników jak Kacper Trelowski, Cameron Borthwick-Jackson, Aleksander Paluszek, Jehor Macenko, Patryk Szwedzik, Burak İnce czy Kenneth Zohorè. Mecz ten był zamknięty dla publiczności i mediów, ale po spotkaniu klub występujący na co dzień w niemieckiej Bundeslidze udostępnił skrót. Śląsk przegrał 2:4, a bramki dla WKS-u strzelali Zohorè, który trafił bezpośrednio z rzutu wolnego oraz Petr Schwarz, zamieniając wywalczony przez Buraka İnce rzut karny na gola.

W sobotę z kolei wrocławianie udali się do Jeleniej Góry, by zagrać sparing z tamtejszymi Karkonoszami (tegoroczny beniaminek III ligi) z okazji 70-lecia klubu. Choć na ławce trenerskiej zasiadł Jacek Magiera, to de facto poprowadził zespół złożony z piłkarzy rezerw oraz juniorów. Jedynymi piłkarzami mającymi za sobą epizody w pierwszej drużynie byli bracia Krzysztof i Miłosz Kurowscy, Szymon Michalski, Jakub Jezierski i Aleksander Wołczek.

Śląsk do przerwy przegrywał 0:1, po bramce Matusza Baszaka z rzutu karnego. W 69 min WKS sam strzelił sobie gola: Hubert Muszyński chciał wycofać piłkę do własnego bramkarza, ale Mateusz Górski miał duże problemy z opanowaniem jej, przez co ta wpadła do jego bramki.

Wrocławianie odrodzili się w samej końcówce, za sprawą rezerwowego Dawida Matuszewskiego. 19-letni napastnik najpierw jednak zmarnował rzut karny podyktowany za faul na Jakubie Lutostańskim. Bramkarz Karkonoszy Mateusz Malec wyczuł jego intencje i obronił strzał z 11 metrów. Matuszewski nie zraził się tym i w 85 min zachował najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu przed bramką gospodarzy, zdobywając gola kontaktowego. W doliczonym czasie gry, po kombinacyjnym rozegraniu rzutu wolnego, młody snajper doprowadził do wyrównania i mecz zakończył się rezultatem 2:2.

– Śląsk nigdy się nie poddaje. Zawsze walczymy do końca, pokazaliśmy to i w ostatnich minutach. Niestrzelony rzut karny zmotywował mnie do zdobycia dwóch goli, bo czułem potrzebę, żeby się odkuć. Z rzutu karnego zawsze uderzam w lewo. Jest takie przysłowie, że nie zmienia się rogu przy karnym. Ja zmieniłem. Uderzyłem w prawo i spudłowałem – tłumaczył Matuszewski.

– Trenowaliśmy taki schemat wykonania rzutu wolnego, jak przy bramce. Już drugi raz nam się udało. Wcześniej z Nottingham Forest uderzyłem w samo okienko bramki, teraz spróbowałem drugi raz i znowu padł gol – dodał.

Najbliższy mecz o stawkę Śląsk Wrocław rozegra w piątek. Podopieczni Jacka Magiery udadzą się do Krakowa, gdzie swoje mecze w PKO Ekstraklasie rozgrywa beniaminek - Puszcza Niepołomice. Spotkanie na stadionie Cracovii zainauguruje 8. kolejkę. Pierwszy gwizdek o godz. 18.

Karkonosze Jelenia Góra - Śląsk Wrocław 2:2 (1:0)
Bramki: Baszak 45-k., Górski 69-sam. - Matuszewski 85, 90
Karkonosze (I połowa): Fościak - Pojasek, Niemienionek, Kuźniewski, Maciejewski - Bronisławski, Kocot, Posacki, Jaros - Baszak, Radziemski. II połowa: Malec - Kulchawy, Hetman, Firmanty, Jaros (67. Siwek) - Sierpina, Chmielewski, Posacki (49. Ratajski), Siudak, Bronisławski - Tokarz.
Śląsk: Górski (70. Głogowski) - Szarabura (56. Lizakowski), Szczyrek (50. Muszyński), Michalski (56. Matuszewski), K. Kurowski (35. Lipiński) - M. Kurowski (34. Kaliszczak), Maścianica (46. Jezierski), Zawadzki, Wołczek, Bednarczyk - Zaborski.