Karate WKF: Wrocławianie rządzą na mistrzostwach Polski!

Michał Sałkowski
Na XXIX Mistrzostwach Polski Karate WKF Seniorów rozegranych w Łodzi prym wiedli wrocławscy wojownicy.

Zawodnicy Budokanu Wrocław zgarnęli trzy złote oraz trzy brązowe krążki, a dwa srebrne i trzy brązowe dorzucili reprezentanci klubu - AZS Uniwersytet Wrocławski i AZS Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Wrocław jako miasto triumfował w łącznej klasyfikacji medalowej.

Najlepszą zawodniczką zawodów uznana została Marta Szymczak (Budokan): 2 złote medale w kata indywidualnym i kumite - 61 kg.
Po długiej nieobecności na macie na szczyt powrócił Sebastian Mrozewski (Budokan), zdobywając w widowiskowy sposób złoty medal w kumite +84 kg.

Srebrne krążki wywalczyli: Michalina Łoboda (AZS UP) oraz Magdalena Ojak (AZS UP).

Na trzecich miejscach podium uplasowali się: Damian Sołtysiak (kumite - 84 kg), Rafał Roztropiński (kumite -75 kg) oraz drużyna mężczyzn w zespołowym kumite (wszyscy Budokan Wrocław). Brąz zgarnęli również Artur Trubicki (kumite - 67 kg), Przemysław Gładoch, oraz drużyna seniorek w zespołowym kumite (wszyscy AZS UP).