MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jednoczy nas krew: Śląsk Wrocław zachęca kibiców do oddawania krwi

OPRAC.:
Piotr Janas
Piotr Janas
Krew oddaje m.in. prezes Śląska Wrocław Patryk Załęczny
Krew oddaje m.in. prezes Śląska Wrocław Patryk Załęczny FOT. WKS Śląsk Wrocław SA
Śląsk Wrocław orz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa łączą siły. Klub zachęca kibiców do oddawania krwi – leku, który ratuje życie. Dla honorowych dawców, posiadających legitymację pierwszego stopnia, Śląsk Wrocław przygotował specjalne zniżki na bilety.

Jednoczy nas krew! Śląsk Wrocław i RCKiK

Śląsk Wrocław regularnie inicjuje i włącza się w różnorakie projekty o charakterze społecznym. Jednym ze stałych partnerów klubu jest RCKiK, z którym promuje i zachęca do oddawania krwi. Śląsk organizował akcję #TrójkolorowaKrew, a pod stadionem Tarczyński Arena w dniu meczu pojawiał się specjalny krwiobus. W rundzie jesiennej obecnego sezonu specjalistyczny pojazd pojawił się przed spotkaniem z ŁKS Łódź. Wówczas udało się zebrać kilkadziesiąt litrów krwi. Tym razem to klub odwiedził regionalne centrum krwiodawstwa, by zachęcać do dzielenia się tym bezcennym lekiem.

– Bardzo się cieszymy, że kontynuujemy współpracę z RCKiK. „Jednoczy nas krew” to wspólna akcja, która ma zachęcać kibiców i nie tylko do oddawania krwi. Ja już to zrobiłem i zapewniam, że każda osoba zdrowa również może podzielić się tym drogocennym płynem. Jednorazowe oddanie krwi może uratować nawet kilka ludzkich żyć. A do tego, dla honorowych dawców z legitymacją pierwszego stopnia, aż nawet 60-procentowy rabat na bilety na mecze WKS-u – mówi Patryk Załęczny.

Prezes Śląska Wrocław postanowił świecić przykładem i osobiście oddał krew w RCKiK.

– Sport to zdrowie, dlatego poprzez sport chcemy dotrzeć do jak największej grupy potencjalnych krwiodawców. Tak, by w szpitalach nigdy nie zabrakło krwi. Jej oddawanie jest bardzo proste i właściwie bezbolesne. Zachęcam wszystkie osoby zdrowe, nie ma się czego bać, a można pomóc uratować czyjeś zdrowie i życie. Mamy doświadczony, profesjonalny personel, który we wszystkim Wam pomoże – komentuje Jacek Blicharski, dyrektor RCKiK we Wrocławiu.

W centrum pojawiły się plakaty zachęcające do oddawania krwi i informujące o wspólnej akcji ze Śląskiem Wrocław.

Co zrobić, by otrzymać rabat? Wystarczy wysłać skan swojej karty HNK (I stopień) na adres [email protected], bądź przyjść z legitymacją do kas biletowych przy Oporowskiej 62, a zniżka zostanie dopisana do konta w serwisie biletowym. Wysokość rabatu jest różna w zależności od trybuny, meczu, czy sposobu oraz terminu zakupu i wynosi od 10% do 60%.

Więcej informacji o tym jak można oddać krew na stronie internetowej www.rckik.wroclaw.pl.

Centrum Kibica Śląska Wrocław - nowe miejsce w centrum Wrocławia!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska