Jakie firmy działają między Wrocławiem a Środą Śląską

Redakcja
Materiały Prasowe
Udostępnij:
Gmina Miękinia położona jest w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych w obrębie aglomeracji wrocławskiej (30 km od Wrocławia). Ponadto ma dobre połączenie z autostradą A4 oraz międzynarodową linią kolejową E-30 (Wrocław – Zgorzelec – Drezno). Powiat średzki ma więc wiele atutów, który przyciągają kapitał polski i zagraniczny. Park Przemysłowy Źródła-Błonie

W Parku Przemysłowym Źródła–Błonie w gminie Miękinia zainwestowało kilkadziesiąt firm. Działają tu np. : ROPA Polska Sp. z o.o. (dystrybucja i sprzedaż kombajnów do zbioru buraków cukrowych), INTEGART Sp. z.oo (dystrybutor produktów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych np. w branży reklamowej), Pracownia Odlewnictwa Artystycznego „JAS” S.c., (produkcja i zdobienie kufli szklanych i ceramicznych).
Ponadto działają tu: „SĘK” Zakład Usług Stolarskich S.c. oraz J. Dwornikowski i G. Walasek, „JAMPO” Sp. z o.o. – budowlane usługi wodno-kanalizacyjne, „Moto–Press” Zakład produkcyjno-usługowo-handlowy Krzysztof Hońdo (zajmuje się m.in. naprawą samochodowych sprężarek powietrza i turbosprężarek samochodowych).
Helion-Tex (produkuje odzież militarną), LOVATO Electric Sp. z o.o. (działa w branży elektromechanicznej i elektrycznej komponentów urządzeń elektrycznych).

Funkcjonuje tam też przedsiębiorstwo METALOPLASTYKA – Produkcja–Import – Eksport Marian Ostrowski, „CONTROL SYSTEM” S.c. (systemy sterowania cyfrowego w różnych dziedzinach przemysłu), POLTECHNIK Sp. z o.o.(akcesoria elektrotechniki przemysłowej), B&T Hurtownia Zoologiczna Sp. z o.o.

Znajdziemy tam także P.P.H.U „KONPORT Kondrad Zydorczyk (technologie przemysłowe), Żeleźnik Industrie Consulting GmbH (zajmujący się inwestowaniem przemysłowym  np. kupowaniem gruntów), „DUDIX” SPÓŁKA Z O.O. (produkcja rusztowań).

Działająca w Błoniach firma RADKA – Polska spółka z o.o. zajmuje się dystrybucją produktów chemiczno-technicznych i tworzyw sztucznych renomowanych firm chemicznych. Z kolei Deerfos Europe Spółka z o.o. jest producentem nasypowych materiałów ściernych, a CAMdivision zajmuje się m.in. kompleksowymi rozwiązaniami CAx/PLM powiązanych z pełnym wdrożeniem i wsparciem technicznym w oparciu o oprogramowanie firmy SIEMENS. 
Firma Reiner Polska Sp. z o.o. produkuje towary z tworzyw sztucznych, a „Clinico Medical” Sp. z o.o. – specjalizuje się w produkcji sprzętu medycznego i chirurgicznego oraz przyrządów ortopedycznych.
Firma M. Ostrowski Spółka Jawna z siedzibą we Wrocławiu to lider na rynku instalacji elektroakustycznych w Polsce i jeden z wiodących sprzedawców sprzętu muzycznego w Europie Środkowej.

Nie wszyscy są w Parku
Poza Parkiem Przemysłowym Źródła – Błonie funkcjonują następujące firmy:

  •  W Błoniach – LEHNKERING Logistik Sp. z o.o. (usługi transportowe), i ZEROPOWER Kowalski i Nongiesser Sp.j (projektowanie automatyki, tworzenie sterowania do maszyn oraz linii produkcyjnych).
  •  Ponadto w Źródłach działają firmy Kamienie do ogrodu Teresa Płonka (punkt sprzedaży największych producentów szlachetnej kostki betonowej), a także Grillo wędzarnie – Kominy ze Źródła KZZ (producent m.in. systemów kominowych  do wszystkich dostępnych na rynku urządzeń grzewczych).

 Z kolei w Krępicach funkcjonują:

przedsiębiorstwo Schumacher Packaging Sp. z o.o. Werk Wrocław (produkcją tekturowych opakowań), Verpa Folie Wrocław Sp. z o.o. (produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych).
Firma JORDAHL & PFEIFER Technika Budowlana Sp. z o.o. sprzedaje produkty z zakresu techniki budowlanej, a  JORDAHL & PFEIFER Technika linowa dźwigowa - realizuje wszystkie zadania w zakresie podnoszenia, jej specjalizacją jest manipulacja i podnoszenie ciężkich, wielkogabarytowych ładunków.

 W Miękini istnieją takie firmy jak: DIKO Polska Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o. budująca specjalistyczne maszyny, Bajeczne ogrody – świadcząca usługi ogrodnicze dla firm i osób prywatnych oraz Navigator - firma zajmująca się sprzedażą oraz wypożyczaniem przyczep samochodowych.
Ponadto znajdziemy tam  Władek. Usługi i handel.  Prycik W. , EL-Trans, Kipper. Usługi transportowe (firmy te świadczą usługi transportu samochodowego), a także Headlog Instalacja Systemów Telewizyjnych.

W Komornikach działają:

Vibracoustic Polska Sp. z o.o. – wytwarza i handluje artykułami metalowo-gumowymi dla przemysłu motoryzacyjnego.

Silesia Dental – dostarcza nowoczesnych technologii do pracowni protetycznych.

Gotec Polska Sp. z o.o. – specjalizuje się w uszlachetnianiu powierzchni, odtłuszczaniu metalowych części i przygotowywaniu ich do procesu wulkanizacji.
Na terenie Komornik znajdują się też:

Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Bekiesz”, firma Rotom Polska Sp. z o.o. zajmująca się projektowaniem i produkcją sprzętu logistycznego i przedsiębiorstwo ELMSTEEL POLSKA Sp. z o.o.  produkujące części i akcesoria do pojazdów mechanicznych i ich silników.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Tereny podstrefy LSSE bezpośrednio przylegają do drogi krajowej nr 94.
– W ramach naszej oferty inwestycyjnej dysponujemy dużym terenem na granicy gminy Środa Śląska i Miękinia. To kompleks działek o powierzchni prawie 500 ha z możliwością powiększenia – mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes LSSE. – Grunty naszej podstrefy na terenie gminy Środa Śląska zajmują prawie 300 ha, a gminy Miękinia nieco ponad 200 ha – dodaje  Rafał Jurkowlaniec.
Działająca w LSSE na terenie podstrefy Środa Śląska firma Voestalpine Rotec, austriacki producent części samochodowych – obecny jest w LSSE od ponad roku. Przedsiębiorstwo buduje halę produkcyjną w Komornikach. Do 2020 roku inwestycja ma pochłonąć minimum 6 mln euro i będzie zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie dotychczasowego zakładu firmy. Do tego czasu planowane jest zatrudnienie kilkudziesięciu osób.

Inną obecną w podstrefie Środa Śląska firma jest niemiecki HMT Heldener Metalltechnik Polska Sp. z o.o. & Co. Sp.K., która jest dostawcą branży przemysłu motoryzacyjnego. Zajmuje się obróbką plastyczną blach. Zatrudnia 153 osoby. Kolejny niemiecki inwestor to Vorwerk Dichtungssysteme Polska Sp. z o.o., który zatrudnia aż 335 osób. Firmy dostarcza profesjonalnych uszczelek dla przemysłu samochodowego, branży AGD oraz budowlanej. Z kolei przedsiębiorstwo Fiuka Polska Sp. z o.o. działa w branży przemysłu metalowego, a  Schürholz Polska Sp. z o.o. to dostawca motoryzacyjny zajmujący się produkcją części tłoczonych. Firma Industrial Brush Manufacturers Sp. z o.o. jest międzynarodowym przedsiębiorstwem B2B zajmującym się produkcją szerokiej gamy szczotek służących do mechanicznego oczyszczania powierzchni, takich jak ulice czy pasy lotniskowe.

VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o jest polskim oddziałem niemieckiej firmy VIA Oberflächentechnik GmbH, która specjalizuje się m.in. w obróbce powierzchniowej metalu, świadczy usługi z zakresu odtłuszczania przemysłowego, obróbki wibrościernej,  kontroli jakości oraz pakowania dla firm z sektora przemysłowego. Budowa fabryki firmy Schweiker w Komornikach rozpoczęła się w listopadzie ub.r. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją okien, drzwi oraz rolet z PCV i aluminium. – Na działce o pow. ok. 5 ha stanie zakład z liniami produkcyjnymi o wydajności 100 tys. okien rocznie oraz linia do foliowania profili i produkcji rolet – mówi Adam Dziendziel, pełnomocnik zarządu Schweiker Sp. z o.o. Uruchomienie seryjnej produkcji nastąpi w sierpniu br. Zanim to się stanie, firmę czeka przeniesienie części sprzętu i materiałów do nowego zakładu z siedzibą w Długołęce. – Łącznie planowane jest stworzenie ponad 30 nowych miejsc pracy – mówi Adam Dziendziel. 

Działająca w podstrefie Środa Śląska–Miękinia Pittsburgh Glass Works Poland jest światowym liderem w produkcji szyb samochodowych. Wytwarza najnowocześniejsze szyby przednie przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii spełniających wymogi europejskiego rynku aut klasy premium. Na tym terenie działa też zakład produkcji katalizatorów samochodowych niemieckiego koncernu BASF – liczącego 150 lat istnienia.

Katarzyna Gęsiarz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Podwyżki cen prądu są nieuniknione

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Rzetelność dziennikarska pozwala na szczery artykuł.
Czy mamy odpowiedź na zadane pytanie w tytule? Otóż nie.
Na tym terenie jest dużo więcej Firm Polskich kilkuosobowych.
Eksportują, produkują i są gnębione przez Gminę wysokimi podatkami.
Bez zwolnień, bez przywilejów. Bo Polskie.
Przekręty w Nadzorze Budowlanym w Środzie Śląskiej są znane.
Dlatego mało Firm tu inwestuje. Plotka to już nie jest.
Ponad Europejska Firma miała wykonać inwestycje na terenie Krępic.
Poszła w inne miejsce "po zasięgnięciu języka" o przyjazności urzędników w Gminie i Starostwie.
Pod Poznań. Trzy Firmy będą się też likwidowały.
G
Gość
Pytam się którą drogą? Tą przez wsie do Katów Wrocławskich?
J
J.K.
A, co z inwestycją firmy WAGO w okolicy?
Dodaj ogłoszenie