Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1 (RELACJA, WYNIK)

Jakub Guder; Twitter @JakubGuder, red.
Jagiellonia - Śląsk już dziś. W Białymstoku obie drużyny zaczynają rundę finałową T-Mobile Ekstraklasy. Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław dziś o godz. 20.30. Transmisja meczu Jagiellonia – Śląsk na antenie Canal + Sport. Relacja na żywo online meczu Jagiellonia – Śląsk na stronie gazetawroclawska.pl Tomasz Hołod/Polskapresse
Jagiellonia - Śląsk 1:1. W Białymstoku obie drużyny zaczęły rundę finałową T-Mobile Ekstraklasy.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - ŚLĄSK WROCŁAW. TRANSMISJA NA ŻYWO, ONLINE, LIVE

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, ale to goście kontrolowali grę. Drużyna Tadeusza Pawłowskiego dobrze operowała piłką, potrafiła wymienić kilka szybkich podań i zdecydowanie częściej strzelała. Pod nieobecność w pierwszym składzie swojego brata (Marco niespodziewanie usiadł na ławce) brylował aktywny Flavio Paixao. Próby leciały jednak w Bartłomieja Drągowskiego, który interweniował trochę niepewnie, ale skutecznie. Jaga przez pierwsze 45 minut tylko raz zagroziła Mariuszowi Pawełkowi.

Skoro wszystko w pierwszej części wyglądało tak dobrze, to kto podmienił w przerwie Śląsk? Wrocławianie wyszli na drugą część meczu zupełnie bez koncentracji. Efekt - bramka Przemysława Frankowskiego po ledwie 14 sekundach gry (!). Ze środka zaczynali "wojskowi", piłka trafiła do Pawełka. Przy jej wyprowadzaniu pogubił się Tomasz Hołota, a Jaga bezlitośnie to wykorzystała.

Gospodarze rzucili się do gardła będącemu w szoku Śląskowi. Atak szedł za atakiem, a wrocławianie byli zupełnie bezradni. Najlepszą okazję miał Maciej Gajos, ale jego strzał głową pod poprzeczkę wybił Pawełek.
Śląsk otrząsnął się po 10 minutach, w najlepszy możliwy sposób - strzelając wyrównującego gola. Ładną wrzutkę z prawego skrzydła Krzysztofa Ostrowskiego wykorzystał mierzący zaledwie 173 cm Robert Pich, który wyskoczył między dwóch rosłych obrońców gospodarzy i uderzając głową, pokonał Drągowskiego.

Od tego momentu znów rosła przewaga wrocławian. W 71 minucie powinno być 2:1. Po rzucie rożnym bez krycia ledwie kilka metrów przed bramką został Marco Paixao, ale w gąszczu nóg przymierzył minimalnie obok słupka.

Potem gra trochę siadła. Dopiero w 80 minucie wolejem nad poprzeczką strzelił Karol Mackiewicz, który pogrążył WKS w poprzednim meczu.

Za tydzień Śląsk zagra z Legią bez Pawelca i Zielińskiego, którzy muszą pauzować za kartki.

JAGIELLONIA - ŚLĄSK: TRANSMISJA NA ŻYWO, ONLINE, LIVE