Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Iskry Niepodległej przyjechały do Wrocławia. Wirtualna wystawa o zasłużonych Polkach i Polakach w Centrum Historii Zajezdnia

Wideo
od 16 lat
Do Wrocławia przyjechały Iskry Niepodległej. To multimedialny i objazdowy spektakl o osobach zasłużonych dla Polski, i które wpisały się w jej historię. Jest też akcent wrocławski. Futurystyczny charakter spektaklu robi wrażenie. Wystawę można oglądać przez najbliższe trzy dni w Centrum Historii Zajezdnia.

Spektakle pokazywane są w naczepie ciężarówki. To pozwala na dotarcie nawet w najdalsze zakątki Polski. Iskry Niepodległej dojechały już do Wrocławia. Multimedialny pokaz opowiada o Polkach i Polakach, którzy przysłużyli się krajowi i wpisali się w jego historię.

Wśród nich znajdują się bohaterowie z takich dziedzin życia jak:

  • technika,
  • medycyna,
  • nauka,
  • kultura,
  • sport,
  • działalność społeczna,
  • eksploracja świata i kosmosu.

- Wśród osób przedstawionych w Iskrach Niepodległej są również osoby związane z Wrocławiem. To na przykład Ludwik Hirszfeld, który był wybitny lekarzem i oznaczył grupy krwi. Został też dziekanem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Wrocławskiego. Inną osobą związaną z naszym miastem jest Wanda Rutkiewicz – jedna z najwybitniejszych na świecie himalaistek, na szczycie K2 stanęła jako pierwsza kobieta. Zdobyła osiem z czternastu ośmiotysięczników, przy czym większość wejść to pierwsze w historii kobiece lub samotne - mówi Adam Pacześnik, z Centrum Historii Zajezdnia.

Spektakl to futurystyczne wizualizacje. Wnętrze ciężarówki daje wrażenie przebywania we wnętrzu transformatora lub stacji kosmicznej. Taką przestrzeń osiągnięto dzięki nowoczesnym technologiom. Opowieść o bohaterach spektaklu i narrację wystawy prowadzi głos sztucznej inteligencji. Całości dopełnia ścieżka muzyczna, specjalnie skomponowana dla iskier.

Iskry Niepodległej będą we Wrocławiu jeszcze dwa dni. Znajdują się na parkingu przy Centrum Historii Zajezdnia. Wejścia na wystawę odbywają się co pół godziny, a wstęp jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rezerwacja. Zapisów można dokonywać pod adresem e-mail: [email protected] oraz pod numerami telefonów 71 715 96 82 do 83. Maksymalna wielkość grupy wynosi 20 zwiedzających.

Godziny otwarcia:

  • 29 maja – 10:00–18:00
  • 30 maja – 10:00–18:00
  • 31 maja – 10:00–16:00

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska