Impel Gwardia Wrocław - Pałac Bydgoszcz 1:3

Paweł Witkowski, JG
Impel Gwardia Wrocław przegrała u siebie 1:3 z Pałacem Bydgoszcz w 11. kolejce PlusLigi Kobiet. Gospodynie tym samym zrobiły przyjezdnym mikołajkowy prezent i pozwoliły przełamać passę 4 kolejnych porażek.

W wyjściowym składzie Gwardii pojawiła się 18-letnia libero Dorota Medyńska. Impelówki zaczęły efektownie, szybko uzyskując prowadzenie. Do wygranej w pierwszym secie mocno przyczyniła się Arielle Wilson, która bombardowała rywalki trudną zagrywką. Gospodynie mogły zwyciężyć do 12, jednak ewidentnie odpuściły w ostatnie piłki. Pozwoliły przyjezdnym łatwo obronić 4 setbole. Słabsza gra w końcówce była też powodem porażki w 2. partii. Kolejny set od początku źle układał się dla gwardzistek. Dopiero w 4. odsłonie zagrały wyrównany pojedynek. Długo prowadziły 2 punktami. Jednak znów fatalnie zaprezentowały się w końcówce.

To już 8. porażka gwardzistek w tym sezonie. Teraz wrocławianki udadzą się do Białegostoku na spotkanie V rundy Pucharu Polski z AZS-em (piątek, g. 14). Na zwycięzcę tego pojedynku czeka MKS. Ćwierćfinałowy mecz w Dąbrowie górniczej odbędzie się 24 stycznia. Natomiast następna kolejka PlusLigi Kobiet zostanie rozegrana w przyszły czwartek. Gwardia zmierzy się ze Stalą w Mielcu.