MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ile Dolnoślązak wisi skarbówce

Weronika Skupin
Przeciętny Kowalski dostanie maksymalnie kilkaset złotych zwrotu podatku. Ale są też tacy, na których konto wpłynie...ośmiocyfrowa kwota. Zobaczcie, ile płacą i ile dostają ze skarbówek rekordziści.

Czasy, gdy wypełnienie PIT-a wiązało się z kolejkami do prawników i księgowych, bo tylko oni rozumieli formularze podatkowe, minęły. Teraz 30 procent Dolnoślązaków wypełnia e-deklarację w internecie za pomocą programu, który prowadzi ich krok po kroku.

I tak przelewamy na konto fiskusa grube miliony. Ale nie spiesząc się zanadto. Za kilka dni mija termin złożenia PIT-a za dochody osiągnięte w 2013 roku, a nie zrobiło tego jeszcze 40 procent Dolnoślązaków.

- W tym roku, jeśli chodzi o PIT-37, do tej pory wypłaciliśmy największy zwrot podatku w wysokości 7 tys. zł. Największa dopłata wyniosła jak na razie 22 tys. zł - mówi Dariusz Pietrzykowski, naczelnik Urzędu Skarbowego Wrocław Psie Pole.

A jakie zwroty otrzymywaliśmy w ubiegłym roku? Na Dolnym Śląsku mamy wielu milionerów. - Liczba osób, które wykazały dochód powyżej 1 mln zł za 2012 r. wynosi 916. Dolnośląski rekordzista mieszka we Wrocławiu i zadeklarował skarbówce dochód w wysokości 45 mln zł - podaje Bartosz Chojnacki z Izby Skarbowej.

Największy podatek do zapłaty za 2012 r. na Dolnym Śląsku miał podatnik z Wrocławia - aż 2,9 mln zł i był to podatek rozliczony PIT-38, który jest przeznaczony dla podatników prywatnie zajmujących się obrotem papierami wartościowymi lub zbywających udziały w spółkach.

Największy podatek, który wpłynął do Pierwszego Urzędu Skarbowego (powiat Wrocław) wyniósł 1,8 mln.

Największa nadpłata za 2012 r. na Dolnym Śląsku wyniosła 4,7 mln zł. Otrzymał ją wrocławianin płacący podatek liniowy.

W 2012 roku do dolnośląskich urzędów skarbowych wpłynęło prawie 34 tys. deklaracji PIT-38 (składają ją grający na giełdzie). Wykazany w tych PIT-ach dochód łącznie wynosił prawie 330 mln zł, a łączna poniesiona strata - 183 mln zł. Dolnoślązacy od grania na giełdzie zapłacili 59 mln zł podatku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ile Dolnoślązak wisi skarbówce - Gazeta Wrocławska

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska