III liga. Ślęza już wskoczyła na podium, ważna wygrana Śląska II

JG
Ślęza Wrocław po kolejnej wygranej jest już trzecia w tabeli i do lidera z Jastrzębia traci zaledwie cztery punkty. Rezerwy Śląska pokonały Olimpię Kowary.

Pierwsze trzy kwadranse nie zapowiadały, że Ślęza Wrocław może tak wysoko i pewnie pokonać Skrę Częstochowa. Jednak już po wznowieniu gry Mateusz Kluzek pewnie wykorzystał rzut karny i dał wrocławianom prowadzenie. Sześć minut później do siatki trafił po raz drugi - tym razem był benficjentem dobrej akcji Traczyka i podwyższył rezultat. Wynik meczu ustalił w 84 min Szczebelski, który wykorzystał błąd bramkarza. Golkiper Skry zderzył się z Błaszkiewiczem. Za tydzień Ślęza zagra na wyjeździe z Pniówkiem i będzie faworytem.

Ważne zwycięstwo odniosły rezerwy Śląska, które w Kowarach wygrały 3:1. Obie drużyny balansują na skraju strefy spadkowej i po minionym weekendzie dzieli je tylko punkt. Dla Śląska było to dopiero pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie.

Wszystkie bramki dla zielono-biało-czerwonych padły w pierwszej połowie. Wrocławianie strzelanie zaczęli w 16. minucie a skończyli w 40. W drugiej połowie zawodnicy Arkadiusza Batora mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale zawiodła skuteczność. Gospodarzy stać było jedynie trafienie Baszaka, czym zmniejszyli rozmiary porażki.

Warto zaznaczyć, że drużyna prowadzona przez Arkadiusza Batora tym razem grała bez wzmocnień z pierwszego składu WKS-u.

Bez formy jest Lechia Dzierżoniów, która w weekend nie sprostała Piastowi Żmigród. Za Lechią jest już tylko Górnik Wałbrzych. W ostatni weekend wałbrzyszanie jednak nie grali. Mieli zmierzyć się z rezerwami Miedzi Legnica, ale mecz przełożono, bo duża część zawodników z Wałbrzycha się rozchorowała.

„W wyniku wirusa panującego w drużynie Górnika Wałbrzych i chorobie aż sześciu zawodników mecz z rezerwami Miedzi został przełożony. Nie jest jeszcze ustalone na jaki termin” - czytamy na stronie internetowej klubu.

III liga (grupa III) - 10. kolejka:
BKS Stal Bielsko-Biała - Górnik II Zabrze 3:1 (Sobala 1, Czaicki 35, Karcz 51 - Wolsztyński 33),
Stal Brzeg - Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1 (Gancarczyk 16, Nowacki 19 - Sobczak 88 k.),
Ślęza Wrocław - Skra Częstochowa 3:0 (Kluzek 47 k., 53, Szczebelski 84),
GKS 1962 Jastrzębie - Rekord Bielsko-Biała 1:0 (Zajączkowski 65),
Miedź II Legnica - Górnik Wałbrzych (mecz przełożony),
KS Polkowice - Falubaz Zielona Góra 0:0,
Unia Turza Śląska - Ruch Zdziszowice 1:2 (Sitnik 75 - Damrat 39, Szatkowski 79),
Olimpia Kowary - Śląsk II Wrocław 1:3 (Baszak 54 - Łuczkiewicz 16, Łuczak 27, Matusik 40),
Lechia Dzierżoniów - Piast Żmigród 0:2 (Mazurek 47, Niewieściuk 90).

1. GKS 1962 Jastrzębie___10___24___19-9
2. Stal Brzeg___10___22___19-7
3. Ślęza Wrocław___10___20___21-14
4. Piast Żmigród___10___17___19-16
5. Ruch Zdzieszowice___10___17___10-10
6. BKS Stal Bielsko-Biała___10___15___18-12
7. Miedź II Legnica___9___14___17-14