Górnik Polkowice wygrał u siebie z Zagłębiem II Lubin 4:2

Jakub Skowroński
Tomasz Szulc/ KS Górnik Polkowice
Górnik Polkowice w pierwszym sparingu pokonał rezerwy Zagłębia II Lubin 4:2. To niespodzianka bo polkowiczanie grają o klasę niżej niż rywale. Mecz rozegrano w niedzielne popołudnie na Stadionie Miejskim w Polkowicach.

Po rundzie jesiennej każdy z piłkarzy Górnika dostał rozpiskę z zadaniami do wykonania. 8 stycznia z uśmiechami na twarzy zawodnicy wrócili do treningów. Kilka dni intensywnej pracy w mrozie „Górnicy” przygotowywali się na sparing z rezerwami Zagłębia Lubin. Efekty widzieliśmy na murawie. Gospodarze pewnie pokonali lubinian 4:2.

- Wiemy jaką pracę mamy wykonać, aby znaleźć się na szczycie. Końcówka rundy jesiennej dała nam perspektywy, że idziemy w dobrym kierunku – mówi Enkeleid Dobi, trener Górnika Polkowice.

Zielono-Czarni mają zaplanowanych osiem sparingów. Następny mecz zagra u siebie z KP Słowianinem Wolibórz (20.01, godz. 12), kolejny na wyjeździe z Chrobrym Głogów (27.01, 14). Sparing (17.01 18:00) z Łużycami Lubań został odwołany. Następny mecz ligowy (2.03, 18) Górnik zagra na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław.

Początek sezonu Górnik miał słaby. W siedmiu meczach Zielono-Czarni wygrali tylko raz. Przebudzenie nastąpiło od wyjazdowego spotkania z Gwarkiem Tarnowskie Góry (1:0). Pokonali później takie drużyny jak: MKS Kluczbork (2:0), Pniówek Pawłowice (5:2), Lechię Zielona Góra (1:0), Stilon Gorzów (3:2) czy Garinę Gubin (4:1). Po 18 spotkaniach drużyna trenera Dobiego ma 29 punktów i zajmuje piąte miejsce w III Lidze. Do miejsca premiowanego awansem traci aż 13 punktów. Lideruje Rekord Bielsko-Biała (42 pkt.). Górnik ma 29 oczek.

Drużyna Zagłębia II Lubin zaczęła przygotowania 5 stycznia. Najmłodszy zespół II ligi ciężko pracował przed pierwszym sparingiem. Jednak na efekty pracy miedziowi muszą jeszcze poczekać.

- Uważam, że był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Oprócz dwóch strzelonych goli stworzyliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale zabrakło nam skuteczności. Na pewno był to trudny mecz dla naszych zawodników, bo jesteśmy po ciężkim tygodniu i widać było, że poruszaliśmy się dzisiaj nieco gorzej. Jesteśmy jednak w okresie startowym więc mogę być zadowolony z gry moich zawodników - mówi Paweł Sochacki, trener Zagłębia II Lubin

Kolejne spotkania lubinianie będą grać u siebie z Polonią Środa Wielkopolska (20.01), Śląskiem II Wrocław (24.01), Sokołem Kleczew (27.01), GKS-em Jastrzębie (3.02). Następnie sparing wyjazdowy z Wartą Poznań (8.02), u siebie Pardubice B (10.02) oraz wyjazd do KKS-u Kalisz (17.02). Rezerwy Zagłębia rozpoczną rundę wiosenną (24.02 o 18:00) od meczu wyjazdowego z Sandecją Nowy Sącz.

Zagłębie II obiecująco zaczął sezon - od pięciu zwycięstw w ośmiu meczach. Później przyszedł kryzys. W kolejnych ośmiu spotkaniach nie wygrali ani razu. Po 20 kolejkach zajmują siódme miejsce w II lidze (28 pkt.). Pierwsza jest Kotwica Kołobrzeg (37 pkt). Awans wywalczą dwie pierwsze ekipy.

Górnik Polkowice - Zagłębie II Lubin 4:2 (1:2)
Gole: zawodnik testowany 26, Szuszkiewicz 39, Adamczyk 51, Łysakowski 81 - Jach 6, Kubacki 70
Polkowice (I połowa): Niezgoda, zawodnik testowany, Karmelita, Magdziak, Nowacki, Poczwardowski, zawodnik testowany, Ryś, zawodnik testowany, Baranowski, Szuszkiewicz.
II połowa: Madaliński – Fryzowicz, Rogalski, Ratajczak, Bogacz, Wacławczyk, Biłokiń, Bajerski (80. Łysakowski), Bancewicz, Adamczyk (65. Macała), zawodnik testowany (70. Leopold).
Zagłębie II (I połowa): Matys - Dorożko, Sochań, Lipp, Jach - Antkiewicz, Kizyma, Dziewiatowski, Starosta, Reguła - Szafranek.
II połowa: Słobodzian - Kolan, Osuch, Lepczyński, Frankowski - Terlecki, Posmyk, Dudziński, Kubacki, Masiak - Gruszecki.