III liga. Od 0:2 do 3:2 - udana pogoń Ślęzy

JG
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. Piotr Krzyżanowski
Nie minęło jeszcze 10 min spotkaniw w Bielsku, a Ślęza przegrywała 0:2. Finisz wrocławianie mieli jednak znakomity.

Wrocławianie w Bielsku w meczu z tamtejszym Rekordem zapomnieli chyba na początku, że po boisku biega ktoś taki jak Dawid Hałat. Pozwolili mu bowiem w ledwie osiem minut strzelić dwie bramki, więc zanim niektórzy kibice dobrze usadowili się na stadionie, to miejscowi wygrywali już 2:0. Na całe szczęście Ślęza jeszcze przed przerwą strzeliła gola kontaktowego. Mateusz Kluzek wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Waliczka na Olejniczaku. Ten sam zawodnik wyrównał kilka minut po przerwie, a ostatnią bramkę w tym meczu - na wagę trzech punktów strzelił Jakub Jakóbczyk. Ślęza nie przegrała już trzeciego meczu z rzędu i pomału pnie się w górę tabeli.

Tuż za nią jest Piast Żmigród. Żmigrodzianie tym razem u siebie nie mieli problemów by rozbić beniaminka z Kowar aż 4:1. Tyle samo punktów co Piast mają rezerwy Miedzi.

Wciąż na pierwszą wygraną w sezonie czeka Górnik Wałbrzych. Póki co zbiera punkty tylko dzięki remisom, ale do bezpiecznej strefy już w tym momencie traci już sześć oczek.

III liga (grupa III) - 9. kolejka

Lechia Dzierżoniów - BKS Stal Bielsko-Biała 1:0 (Korkuś 54),
Piast Żmigród - Olimpia Kowary 4:1 (Celuch 8, Mazurek 31, 72, Furta 90 - Baszak 41),
Śląsk II Wrocław - Unia Turza Śląska 1:1 (Repski 17 - Hanzel 24),
Ruch Zdzieszowice - KS Polkowice 1:0 (Zapotoczny 14),
Falubaz Zielona Góra - Miedź II Legnica 2:2 (Górecki 33, Borys 39 - Chodyga 56 k., Woźniczka 67),
Górnik Wałbrzych - GKS 1962 Jastrzębie 0:0,
Rekord Bielsko-Biała - Ślęza Wrocław 2:3 (Hałat 4,8 - Kluzek 41 k., 52, Jakóbczyk 57),
Skra Częstochowa - Stal Brzeg 1:1 (Nowak 90 - Gajda 33),
Pniówek Pawłowice - Górnik II Zabrze 1:4 (Sobczak 43 - Kwiek 8, Ćerimagić 57 k., Kiklaisz 70, Pikul 82).

1. GKS 1962 Jastrzębie___9___21___18-9
2. Stal Brzeg___9___19___17-6
3. Ślęza Wrocław___9___17___18-14
4. Piast Żmigród___9___14___17-16
5. Skra Częstochowa___8___14___12-8
6. Miedź II Legnica___9___14___17-14
7. Ruch Zdzieszowice___9___14___8-9
8. Rekord Bielsko-Biała___9___12___14-11