Graham Masterton zachęcił więźniów do pisania książek

  Graham Masterton zachęcił więźniów do pisania książek

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Graham Masterton jest autorem m.in. horrorów i kryminałów
  1/7
  przejdź do galerii

  Graham Masterton jest autorem m.in. horrorów i kryminałów ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

  Aż 130 opowiadań napisali pensjonariusze zakładów karnych na konkurs „W więzieniu pisane im. Grahama Mastertona”.
  Brytyjski autor autor horrorów, kryminałów, thrillerów i poradników seksualnych, wręczy w czwartek w Zakładzie Karnym w Wołowie nagrody najlepszym literatom. - Jesienią odwiedziłem zakład karny. To było jedno ze spotkań w ramach „Rozczytanej Aglomeracji” - opowiadał w środę Masterton we Wrocławskim Domu Literatury. - Polska to jedno z niewielu miejsc, gdzie można zorganizować taki konkurs. Prawdziwi twardziele przeczytali wszystkie moje książki. Powstały niezwykłe opowiadania, często oparte na doświadczeniach autorów.

  Krzysztof S. z Łodzi za „Podwieczorek” dostanie pierwszą nagrodę, Anna C. z Kielc za „Białe róże” - drugą, Grzegorz Sz. z Hrubieszowa za „Bankrutów” - trzecią.

  Zwycięzca napisał o człowieku, który trafił po śmierci do nieba i się nudził. Nakarmił swoją kanapką pensjonariusza piekła. Piekło i niebo różni tylko podwieczorek lub jego brak. Laureatka drugiej nagrody napisała, dlaczego nie lubi białych róż. Jej bohaterka dostawała je na uroczystości rodzinne. Gdy mąż ją zabił, położył na grobie bukiet białych róż. Laureat trzeciej nagrody opisał więzienną codzienność. - Mam nadzieję, że konkurs pomógł autorom wyrazić uczucia i radzić sobie z życiem - mówi Masterton.

  Każdy autor dostanie od pisarza list z podziękowaniem i zaprojektowany przez niego długopis. Pozostali osadzeni stworzyli opowiadania kryminalne, fantasy, sf, romanse, opowieści detektywistyczne, a nawet esej.

  - W ramach resocjalizacji organizowanych jest sporo konkursów, więc 130 prac, które napisali osadzeni, to bardzo dużo - podkreśliła Iwona Bawolska z wołowskiego więzienia.

  Konkurs zorganizowali: Graham Masterton, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, Dom Wydawniczy REBIS, Zakład Karny w Wołowie oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Pytanie

  Jendrej

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Wiadomo, czy jest lub będzie gdzieś możliwość przeczytania prac biorących udział w konkursie?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Opowiadania

  Aglomeracja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Wciąż się nad tym z pisarzem zastanawiamy. Po dwóch lub trzech edycjach będziemy chcieli wydać najlepsze opowiadania w postaci książkowej.
  Być może wcześniej opublikujemy niektóre z nich w jakichś...rozwiń całość

  Wciąż się nad tym z pisarzem zastanawiamy. Po dwóch lub trzech edycjach będziemy chcieli wydać najlepsze opowiadania w postaci książkowej.
  Być może wcześniej opublikujemy niektóre z nich w jakichś magazynach bądź w internecie.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo