Górnik wygrywa u siebie z Miedzią 3:2

Paweł Gołębiowski
Piłkarze Górnika PWSZ Wałbrzych zakończyli zwycięsko pierwszy w tym sezonie mecz na własnym stadionie. W zaległym meczu 3. kolejki grupy zachodniej II ligi podopieczni trenera Roberta Bubnowicza pokonali 3:2 Miedź Legnica.

Zobacz zdjęcia z meczu

Na to derbowe spotkanie kibice w Wałbrzychu nie mogli się już doczekać, bo sezon trwa od kilku tygodni, a ich pupile ciągle grali na wyjeździe lub przekładali spotkania na inny termin. Powodem był remont stadionu w Wałbrzychu, mający dostosować obiekt do wymogów drugiej ligi. Wreszcie to nastąpiło, a beniaminek z Wałbrzycha zaczął pojedynek z Miedzią w niezłym stylu.

W pierwszej połowie częściej był w posiadaniu piłki i lekko przeważał. Efektem były dwie bramki i prowadzenie po 45 minutach 2:0. Najpierw bowiem, w 26 minucie Marcin Morawski uderzeniem z około 20 metrów pokonał Władysława Siamina, a 43 min Daniel Zinke podwyższył na 2:0.

- W pierwszej połowie zagraliśmy naprawdę dobrze. Przeważaliśmy i wydawało się, że zwycięstwo mamy już w kieszeni - mówił po meczu trener Bubnowicz. - Po zmianie stron Miedź zaczęła się jednak lepiej prezentować - dodawał.

Rzeczywiście goście grali po przerwie znacznie lepiej i w 47 min kontaktową bramkę strzelił Marcin Orłowski, a w 74 min na 2:2 wyrównał Enkeleid Dobi. Kiedy już wydawało się, że derby zakończą się podziałem punktów, zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry zdobył Bartosz Konarski.

- Myślę, że zasłużyliśmy na remis, ale o naszej porażce zadecydował indywidualny błąd Dominika Piotrowskiego - mówił Janusz Kudyba, trener Miedzi. Obrońca jego zespołu wybił piłkę w pole, przejęli ją zawodnicy Górnika i przeprowadzili akcję zakończoną celnym strzałem Konarskiego.

Górnik Wałbrzych - Miedź Legnica 3:2 (2:0)
Bramki: Morawski 26, Zinke 43, Konarski 90 - Orłowski 47, Dobi 74
Górnik: Jaroszewski - Michalak, Przerywacz, Majka, Michalak (82 Protasewicz) - RytkoI(68 Konarski), Kłak, Wepa, Morawski, ZinkeI - Janik (53 Duś).
Miedź: Siamin - ŻółtowskiI, Kucharzak, Paszliński, Piotrowski - Kowal (67 Dobi), CisséI (77 Imianowski), Spaczyński, Garuch, Balicki (31 Pazurkiewicz) - Orłowski.