Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gala całkiem na odwrót

AM
Już 28 listopada br. odbędzie się doroczna Gala Urtica Dzieciom, podczas której przedstawiciele świata biznesu i kultury licytują prace plastyczne namalowane przez dzieci zmagające się z nowotworami. Cały dochód z aukcji realizowanej w podwrocławskim Zamku Topacz przeznaczony będzie na organizację turnusów terapeutycznych Urtica Dzieciom Camp, a także wsparcie dziecięcych oddziałów onkologii i hematologii w Polsce.

„Całkiem na odwrót” to hasło 22.Gali Urtica Dzieciom. I choć mogłoby się wydawać, że perspektywa szpitalnej codzienności łączy się wyłącznie ze smutkiem, obrazy wykonane przez małych pacjentów pokazują, że jest całkiem na odwrót. Dzieła wyrażają wnętrza artystów: pokazują ich emocje, marzenia, a także nieograniczoną kreatywność. Są piękne zwierzęta – delikatne koliberki, futrzaste koty, pejzaże oraz abstrakcyjne, pełne kolorów kleksy. Prace powstały w ramach warsztatów „Słoneczna Galeria”, realizowanych przez Fundację Urtica Dzieciom na oddziałach onkologii dziecięcej, a najmłodszą autorką jest 3-letnia Pola.
Dzięki wsparciu merytorycznemu Muzeum Narodowego, obrazy po raz pierwszy w 22-letniej historii wydarzenia opatrzone będą Certyfikatem Autentyczności, potwierdzonym przez Kustosza Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
– Certyfikat to nie tylko wartość dla licytujących, ale także ogromny prestiż dla małych artystów. Jest to docenienie talentu i trudu. Dajemy im do zrozumienia, że to, co robią jest ważne, autentyczne i co istotne, niepowtarzalne. Bo przecież każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju, choć patrzą na świat przez te same, szpitalne okna – wyjaśnia Anna Marusia, Prezes Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom.

Organizatorzy spodziewają się ponad 300 gości, swoją obecność zapowiedział także prof. Jerzy Stuhr, Ambasador Fundacji Urtica Dzieciom. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk oraz Rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak.
Tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w aukcji, zachęcamy do wsparcia działań Fundacji Urtica Dzieciom za pośrednictwem strony https://www.urticadzieciom.pl/wesprzyj-nas.html

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 22 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Dotychczas udało się zebrać na ten cel niespełna 3 miliony złotych. Więcej informacji dostępnych jest na: www.urticadzieciom.pl

Kontakt dla mediów:

Anna Marusia
Prezes Fundacji Urtica Dzieciom
[email protected]
tel. 71 782 66 68/ 71 782 66 51

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska