MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwa sparingi Miedzi Legnica - z Wartą Poznań i Koroną Kielce [WYNIKI, 30.06.2018]

jg
Przebywająca na zgrupowaniu w Opalenicy Miedź Legnica rozegrała w sobotę dwa sparingi: najpierw zremisowała 0:0 z Wartą Poznań, a potem pokonała 3:1 Koronę Kielce. Trener Dominik Nowach w obu meczach wystawił wie różne jedenastki i pozwolił właściwie wszystkim piłkarzom rozegrać po 90 minut.

W spotkaniu z Wartą Poznań widać było, że Miedź ma ciężkie nogi. Generalnie sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W pierwszej części Warta trafiła w słupek. W drugiej połowie w 60 min Bartulović przymierzył w poprzeczkę z rzutu wolnego. Potem jeszcze groźny strzał obronił rezerwowy bramkarz Szpaderski. W 82 min okazję miał Omar Santana, ale trochę zabrakło mu celności. Bramek zatem nie obejrzeliśmy.

Miedź Legnica - Warta Poznań 0:0
Miedź:
Smołuch (65. Szpaderski) - Bartulović, Stasiak, Osyra, Bartczak, Purzycki, Forsell, Santana, L. Zieliński, Marquitos, Gardzielewicz.

Warta Poznań
I połowa: Lis - Szymusik, Wypych, Dejewski, Kiełb - Kalupa, Cierpka, Biegański, Fiedosewicz, Janicki - Idzik.
II połowa: Laskowski - Szymusik, Kieliba, Onsorge, Jasiński - Kalupa, Cierpka, Sanocki, Zulciak, Fadecki - Piceluk.

W meczu z Koroną Dominik Nowak zdecydował się wystawić skład, który można by na tę chwilę nazwać pierwszym. W wyjściowej jedenastce znaleźli się m.in. Henrik Ojamaa i Rafał Augustyniak.
Miedź wyszła na prowadzenie już w 8 min dzięki bramce Fabiana Piaseckiego. Jeszcze przed przerwą wyrównał Jukić. W drugiej połowie dwa razy na listę strzelców wpisał się doświadczony Rafał Garguła, który tym samym ustalił wynik spotkania.

W ekipie Korony całą drugą połowę rozegrał pomocnik Śląska Oktawian Skrzecz, który w Kielcach przebywa na testach.

Miedź Legnica - Korona Kielce 3:1