Dwa sparingi dla SPR-u

Kacper Chudzik
W trakcie przygotowań do kolejnych ligowych pojedynków głogowianie dwukrotnie zagrali sparing z Zagłębiem Lubin. Najpierw wygrali wyjazdowy mecz 26:25 (13:11), a następnie pokonali rywala na własnym parkiecie 30:29 (13:15).

W pierwszym meczu głogowianie nie mieli dużej przewagi i losy meczu ważyły się do końca. Podobnie było w spotkaniu rozegranym w Głogowie. Tym razem jednak Zagłębie walczyło bardziej zaciekle i na przerwę schodziło prowadząc.

Na szczęście w drugiej połowie głogowianie otrząsnęli się już z lekkiego zaspania, które charakteryzowało ich w pierwszej części meczu sparingowego. Druga połowa była szybsza i dynamiczniejsza od pierwszej co mogło się podobać kibicom, którzy przyszli wspierać swoją drużynę.

Najbliższy mecz o punkty głogowianie rozegrają już w sobotę, 8 listopada. Na wyjeździe zmierzą się wtedy z Górnikiem Zabrze.

KS SPR Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 30:29 (13:15)
Chrobry: Stachera, Kapela | Kaczmarek 2, Witkowski 4, Płócienniczak 2, Świtała 1, Mochocki 4, Tylutki 1, Biegaj 2, Babicz 6, Kandora 1, Bąk 2, Świątek 4, Kubała 1
Zagłębie: Małecki, Shamrylo | Stankiewicz 3, Gumiński 3, Rosiek 2, Przysiek 2, Kużdeba 3, Marciniak 2, Szymyślik 3, Halibegovic 2, Wolski, Paluch 2, Czuwara 5, Macharshvili, Bartczak 1, Nowakowski .