Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dramatyczne nagrania z karetek. NFZ wyjaśnia: wszyscy pacjenci dostali pomoc

Katarzyna Zimna
Katarzyna Zimna
Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu
Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu archiwum Polska Press
Wczoraj opublikowaliśmy zapisy rozmów między ratownikami z karetek pogotowia i dyżurnymi wrocławskich szpitali, ukazujące sytuację służby zdrowia w czasie pandemii. Narodowy Fundusz Zdrowia wyjaśnił, co stało się z pacjentami, o których mowa w zarejestrowanych rozmowach. Przeczytajcie poniżej.

Do nagrań dotarł portal tvn24.pl. Wczoraj w portalu gazetawroclawska.pl opublikowaliśmy zapisy rozmów ratowników z karetek pogotowia i dyżurnych wrocławskich szpitali. Przeczytacie je tutaj:

Po naszej publikacji Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ wystąpił do Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego oraz 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką we Wrocławiu o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego.

- Z wczorajszych wyjaśnień szpitali we Wrocławiu wynika, że wszyscy pacjenci zostali przyjęci do szpitali i dostali pomoc - mówi Joanna Mierzwińska, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, która przekazała nam wyjaśnienia od poszczególnych placówek.

Placówki medyczne przesłały szczegółowe wyjaśnienia, z których wynika, że:
1. 98-letni pacjent z obrzękiem płuc, opisany w materiale nr 1, został przyjęty przez 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką we Wrocławiu.

2. 77-letnia pacjentka ze zmianami w EKG, opisana w materiale nr 2, została przyjęta przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu.

3. Pacjent z Oleśnicy, opisany w materiale nr 3, został przyjęty przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu.

4. 75-letni pacjent obciążony kardiologicznie, opisany w materiale nr 4, został przywieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego 10.10.2020 r. Po wstępnym rozpoznaniu udaru i z uwagi na dezynfekcję jedynego tomografu w szpitalu wojskowym, został przekazany do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W Szpitali Klinicznym, po wykonaniu tomografii, wykluczono świeży udar, a stwierdzono zakażenie koronawirusem i niedokrwistość. Pacjent ostatecznie został przyjęty przez 4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu celem dalszego leczenia.

- W stosunku do Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął postępowanie kontrolne - dodaje Joanna Mierzwińska z NFZ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska