Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

Domowy fast food w wersji FIT – 10 pomysłów na zdrowe i lekkie dania, które zastąpią śmieciowe jedzenie

Fast food to niemal synonim szkodliwego jedzenia – co wcale nie znaczy, że w zdrowej diecie nie może pojawić się pizza, kebab czy burger. Ulubione dania

Rustic Vegan/pixabay.com

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/12] Następne

Domowy fast food w wersji FIT – 10 pomysłów na zdrowe i lekkie dania

Fast food to niemal synonim szkodliwego jedzenia – co wcale nie znaczy, że w zdrowej diecie nie może pojawić się pizza, kebab czy burger. Ulubione dania można przygotować w wersji fit, czyli lekkiej i pełnej cennych składników. Taki zdrowy fast food można jeść bez wyrzutów sumienia na co dzień!

Dlaczego warto zrezygnować z typowych „szybkich dań”? Nie bez powodu są nazywane śmieciowym jedzeniem. Oprócz setek kalorii z tłuszczów i cukrów wprowadzają do diety szereg szkodliwych związków (m.in. dodatków do żywności, nadmiaru sodu, chemicznie zmienionych tłuszczów, substancji powstałych podczas przetwarzania czy składników opakowań), a tych odżywczych czy smakowych jest w nich bardzo niewiele.

Szybkie dania są nie tylko ubogie w witaminy, związki mineralne i antyoksydanty, ale również w błonnik, dobre tłuszcze i białko. Proponujemy lepsze wersje ulubionych klasyków, które oprócz cennych składników odżywczych i prozdrowotnych związków oferują też bogactwo smaku.

Sprawdź 10 pomysłów na zdrowy fast food!

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy