Dobro zwycięży. "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" we wrocławskim...

  Dobro zwycięży. "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" we wrocławskim Capitolu

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jaki jest przepis na pokonanie zła? Jedno pudełko huków i jedno pudełko szmerów. I ja w to wierzę. A jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości, niech wybierze się na musical "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" w Teatrze Muzycznym Capitol. Znikną w mgnieniu oka.
  Piskom nie było końca, kiedy na Dorotkę napadła wiedźma ze swoimi ptaszyskami

  Piskom nie było końca, kiedy na Dorotkę napadła wiedźma ze swoimi ptaszyskami ©Tomasz Hołod

  Powieść L. Franka Bauma przeniósł na scenę Jerzy Bielunas. Udało mu się wyreżyserować spektakl, który nie tylko pozwala uwierzyć w to, że dobro zawsze zwycięży, a wszystkie słabości można pokonać,jeśli tylko polubimy siebie samych.

  W musicalu Bielunasa, podobnie jak w książce Bauma, nie brakuje czarów, barwnych postaci i autentycznych emocji. A najlepszym ich barometrem była obecna w Capitolu, złożona z kilkulatków publiczność. Krzyczała ze strachu (kiedy na telebimie pojawiła się wizualizacja Oza), podskakiwała i klaskała ( kiedy bohaterowie śpiewali piosenki Mateusza Pospieszalskiego w bałkańskim rytmie), piszczała z zachwytu (z powodu mieniącej się kolorami scenografii Grzegorza Policińskiego) i machała z przejęciem do aktorów na koniec przedstawienia.

  Dorotka (Aleksandra Listwan) podąża z Blaszanym Drwalem (Mikołaj Woubishet), Tchórzliwym Lwem (Maciej Maciejewski) i Strachem na Wróble (Adrian Kąca) szlakami baśniowej Krainy Oz.
  Dziewczynka i jej piesek Toto zostali porwani przez trąbę powietrzną z rodzinnego Kansas i chcą prosić Czarnoksiężnika o możliwość powrotu do domu. Drwalowi marzy się prawdziwe serce, Lwu odwaga, a Strachowi rozum. W trakcie podróży do Szmaragdowego Grodu bohaterowie poznają wiele baśniowych stworów, walczą z wronami czy Bezgłową (świetna Justyna Szafran) i, oczywiście, zaprzyjaźniają się.

  Spektakl ogląda się znakomicie dzięki kostiumom Anny Chadaj. Szkoda tylko, że w musicalu jest tak mało muzyki. Brakuje w nim także piosenek, które można by było nucić po wyjściu z teatru. Sukcesem spektaklu jest jego formuła: akcja prowadzona jest szybko, nie brakuje zaskoczeń, a całość podana jest w pozbawiony przesadnego moralizowania sposób.

  "Czarnoksiężnik z Krainy Oz", Teatr Muzyczny Capitol, reż. Jerzy Bielunas, premiera: 2.10, następne spektakle: śr.-pt., godz. 10.30. Bilety kosztują 15, 17 i 20 zł.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Spektakl śwetny

  ddg (gość)

  Zgłoś / 95 / 105

  Jerzy Bielunas ma wspaniały team Mateusza Pospieszalskiego aranże są świetne a Maciek Gleba Florek stworzył choreografię do tego spektaklu jest niezwykła każdy ruch wystudiowany i przemyślany...rozwiń całość

  Jerzy Bielunas ma wspaniały team Mateusza Pospieszalskiego aranże są świetne a Maciek Gleba Florek stworzył choreografię do tego spektaklu jest niezwykła każdy ruch wystudiowany i przemyślany postać strażnika półkownika jest świetna myszki zabawne wrony latają w powietrzuzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo