DOBRE to RZEMIOSŁO - obejrzyj niecodzienną wystawę skarbów dolnośląskiego rękodzieła.

red.
Udostępnij:
Fundacja OPEN MIND zaprasza na wernisaż wystawy „DOBRE to RZEMIOSŁO”, który odbędzie się w piątek, 10 grudnia, o godz. 18.30 w Klubie pod Kolumnami we Wrocławiu. Wystawa jest owocem kilku wspaniałych, inspirujących miesięcy pracy w ramach projektu Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło.

Salonik Klubu Pod Kolumnami będzie niczym skrzynia pełna skarbów, która odkryje przed Wami ponad 100 dowodów na to, że w każdym z nas drzemią nieograniczone możliwości twórcze.

Zobaczycie prace tworzone z sercem przez mistrzów i ich uczniów. Przykłady sztuki, rzemiosła i rękodzieła powstałe podczas warsztatów, m.in. biżuterii z miedzi, witraży techniką Tiffany’ego, kaligrafii, modystki, renowacji, garncarstwa, upcyklingu, decoupaqu, malowania a szkle, introligatorstwa, stolarstwa, rzeźby, eko diznajnu, haftu, koronczarstwa, tkactwa, czerpania papieru, marmoryzawania (ebru), zecerstwa, makramy, szkła artystycznego w różnych odsłonach, drzeworytu i innych.
Zachwycicie się dolnośląską kulturą, tradycjami i naszym regionalnym dziedzictwem. Powspominamy niezwykłe wycieczki szlakiem rzemiosła, rękodzieła, sztuki, legend, dolnośląskiego szkła artystycznego i użytkowego. Wizyty w pracowniach wrocławskich mistrzów rzemiosł i sztuki oraz wspaniałe, inspirujące rozmowy z nimi.
Zobaczycie prace, zdjęcia, filmy i posmakujecie wrocławskich smakołyków.
Wystawa czynna będzie do 30 grudnia 2021 r. Można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzi-nach od 14.00 do 21.00 w Saloniku Klubu Pod Kolumnami.
___________
Wernisaż i wystawa odbywają się w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowane-go ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
___________
Więcej informacji na:
https://dolnyslaskwita.pl/
https://www.facebook.com/dolnyslaskwita
https://www.instagram.com/dolny.slask.wita
___________
Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi, które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!
______
Organizator: Fundacja Open Mind
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Cannes – festiwal filmu i kreacji

Wideo

Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska