Długołęka dopłaci do szpitali we Wrocławiu

  Długołęka dopłaci do szpitali we Wrocławiu

  AB

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Jaroslaw Jakubczak / Polska Press

  300 tys. złotych przeznaczy gmina Długołęka na trzy wrocławskie szpitale. Pieniądze z Długołęki trafią m.in. do szpitala przy ul. Kamieńskiego oraz do Dolnośląskiego Centrum Onkologii.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Jaroslaw Jakubczak / Polska Press

  Dodatkowo gmina wesprze finansowo także budowę pawilonu Szpitalnego Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komókowych z Bankiem Dawców Szpiku we Wrocławiu.

  Jak tłumaczą w urzędzie gminy w Długołęce, 26 stycznia Rada Gminy Długołęka jednogłośnie przyjęła uchwałę, która umożliwiła przekazanie środków finansowych, a 2 lutego wójt gminy podpisał stosowne umowy, przekazując w sumie 300 tys. zł na trzy wrocławskie szpitale.

  - Zjawisko stale rosnącej liczby chorych na nowotwór złośliwy stało się plagą dzisiejszych czasów, nie omija mieszkańców gminy Długołęka - tłumaczą w gminie i dodają, że z uwagi na fakt, że to właśnie we wrocławskich szpitalach leczą się mieszkańcy Długołęki.

  Na co pójdą pieniądze? Przede wszystkim na remont i wyposażenie pracowni dermatoskopowej w nowo powstającym Oddziale Nowotworów Tkanek Miękkich, Czerniaków i Raków Skóry przy Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu, na budowę Pawilonu Szpitalnego Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komókowych z Bankiem Dawców Szpiku we Wrocławiu oraz na zakup narzędzi do profilaktyki i leczenia nowotworów narządu rodnego kobiet do nowo powstającego Ośrodka Profilakatyki, Diagnostyki i Terapii Nowotworów przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  remont nowo powstającego oddziału?

  Xynat (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  "...Na co pójdą pieniądze? Przede wszystkim na remont i wyposażenie pracowni dermatoskopowej w nowo powstającym Oddziale Nowotworów..." - remont nowo powstającego oddziału?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A kanalizacji brak

  Kanalizacji brak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Na szpitale jest a w XXI wieku cywilizowanym kraju kanaalizacji brak ja tam nie twierdzę że nie potrzeba na szpitale ale to raczej Państwo powinno dać a nie gmina. Gdzie dróg dojazdowych nie ma...rozwiń całość

  Na szpitale jest a w XXI wieku cywilizowanym kraju kanaalizacji brak ja tam nie twierdzę że nie potrzeba na szpitale ale to raczej Państwo powinno dać a nie gmina. Gdzie dróg dojazdowych nie ma kanalizacji i tylko jedno przedszkole w Długołęka.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  drogi

  mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Widać że Gmina ma na wszystko pieniądze tylko na drogi dojazdowe do posesji to jakoś nie mogą znaleźć.O szpitale powinien zadbać Rząd.Gmina ma swoje ustawowe obowiązki przede wszystkim wobec swoich...rozwiń całość

  Widać że Gmina ma na wszystko pieniądze tylko na drogi dojazdowe do posesji to jakoś nie mogą znaleźć.O szpitale powinien zadbać Rząd.Gmina ma swoje ustawowe obowiązki przede wszystkim wobec swoich mieszkańców i infrastruktury gminnej. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To ona, nie on

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Wójt gminy podpisała - toż to kobieta, redaktorze AB

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo