MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co wrocławska fundacja robi w dalekim Mozambiku?

Redakcja
Co wrocławska fundacja robi w dalekim Mozambiku?
Co wrocławska fundacja robi w dalekim Mozambiku?
Fundacja Golden Tulip Katarzyny i Artura Trawińskich, właścicieli marki FM GROUP, właśnie zakończyła kolejny duży projekt – budowę ośrodka zdrowia w mozambickiej wiosce Ngoma w prowincji Cabo Delgado. Prace budowlane trwały 4 miesiące. Na początku tego roku, pomimo wielu przeszkód związanych z obfitymi opadami deszczu, które nawiedziły w styczniu środkowy i północny Mozambik, ośrodek został wyposażony w niezbędny sprzęt, a 4 marca 2015 r. miała miejsce uroczysta inauguracja jego działalności.

W przyszłości nowo wybudowany budynek będzie pełnił funkcję oddziału położniczego, a do czasu wybudowania drugiego z planowanych przez lokalne władze budynków będzie również punktem opieki medycznej dostępnym dla wszystkich mieszkańców Ngoma i okolic. Szczepionki, surowica, środki dezynfekujące, leki dla chorych na AIDS, malarię i inne choroby tropikalne oraz leki podstawowe będą dostarczane i w miarę możliwości uzupełniane na bieżąco przez Ministerstwo Zdrowia w Mozambiku. Ośrodek będzie obsługiwany przez 2 osoby personelu medycznego – technika medycznego oraz położną. Ciężkie przypadki będą zaś kierowane do Szpitala Prowincjalnego w Pembie, w którym pracują wykształceni medycy.

To nie pierwszy projekt Fundacji Golden Tulip w Mozambiku. Na początku istnienia Fundacji jej twórcy – wrocławscy przedsiębiorcy Katarzyna i Artur Trawińscy – zastanawiali się, jakiego rodzaju działania dobroczynne chcą prowadzić. Podjęli decyzję, że priorytetem będzie trafianie do miejsc, gdzie pomoc dociera rzadko i o których nie mówi się w mediach. Wybór padł na wioskę Bili w Mozambiku, niedaleko stolicy kraju – Maputo, w której postanowiono wybudować szkołę dla tamtejszych dzieci.

- To dla nas bardzo ważne, że dotarliśmy do kraju, który realnie potrzebuje właściwie każdej formy pomocy – opowiada Katarzyna Trawińska. – Cieszymy się, że po miesiącach starań powstała szkoła, a teraz ośrodek zdrowia, na który wszyscy tak bardzo czekaliśmy. Na początku nie było łatwo. Największym problemem okazała się biurokracja. Wiele tygodni zajęło nam uzyskanie pozwolenia na działania fundacji na tamtym terenie oraz załatwienie formalności związanych z rozpoczęciem prac budowlanych.

Dla Katarzyny i Artura Trawińskich, właścicieli FM GROUP, działalność społeczna jest równie ważna jak działalność biznesowa. Jak sami mówią, choć odnieśli sukces w biznesie, nie zapomnieli o tym, że wokół jest mnóstwo osób, które potrzebują pomocy.

– Mam tą świadomość, że możemy wiele zaoferować od siebie: nie tylko Partnerom Biznesowym, którym stwarzamy w FM GROUP możliwości rozwoju i znalezienia swojej drogi życiowej, ale też najuboższym, którzy nie potrafią o siebie zawalczyć. Działalność charytatywna daje mi wiele satysfakcji – dodaje Katarzyna Trawińska, założycielka Golden Tulip.

Celem fundacji jest przede wszystkim organizowanie i niesienie podstawowej pomocy humanitarnej oraz rozwojowej. Golden Tulip przeciwdziała tak powszechnemu w sytuacjach skrajnego ubóstwa wykluczeniu społecznemu ludzi, którzy na co dzień, ze względu na swoje pochodzenie, środowisko czy braki w edukacji, zmuszeni są do życia w trudnych warunkach.

Źródło: Materiały Prasowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska